Uus omanik tõmbab golfiväljaku käima (2)

Uus omanik tõmbab golfiväljaku käima

Foto: erakogu

AS-i Saaremaa Golf varade läinud reedel juba neljandat korda toimunud enampakkumisel läks müügiga viimaks õnneks. Varade uuel omanikul, Pärnus tegutseva Wendre AS-i asutajal Peter Hundil on siinse väljakuga suured plaanid.

Saaremaa Golfi vastne omanik, ema poolt saarlane Peter Hunt (fotol) rääkis Kadi raadio uudistesaatele antud lühiintervjuus, et tema ettevõttel on parasjagu ka Pärnus üks golfiprojekt käsil. Sellega on seotud ka Kuressaare gol-fiväljaku projekteerinud mainekas Soome golfiarhitekt Lassi Pekka Tilander.

Viimane on Hundile siinset väljakut korduvalt kiitnud. “Olen muidugi Saaremaal ka ise paar korda mänginud ja see on tõesti väga ilus väljak,” tunnistas Peter Hunt. Ta lisas, et kuna Saaremaa Golf nüüd müügis oli, siis pakkus see talle lihtsalt huvi.

Hunt rääkis, et kui umbes aasta pärast valmib nende Pärnu golfiväljak, saab Kuressaare ja Pärnu väljaku vahel tekitada korraliku sünergia, nt marketingi ja müügi poole pealt. Korraliku kokkuhoiu peaks koostöö kahe väljaku vahel andma ka hoolduskulude osas. “Siin on päris palju plusse ja need on ka põhjus, miks ma golfi varade enampakkumisest osa võtsin,” põhjendas ärimees.

Peter Hunt märkis, et Kuressaare golfiväljak tuleb paari lähema päeva jooksul kindlasti mängijatele avada. “Sõidan ise õhtul (eile – toim) Saaremaale ja loodan, et saame seal töötavate inimestega kokkuleppele, et väljaku kiiresti käima saaks,” oli Hunt hakkamist täis.

Pikemas perspektiivis aga tuleb Hundi sõnul kindlasti lahendada ka klubihoone küsimus. Võimalusi on seejuures mitu. Kas ehitada uus klubihoone või jõuda kokkuleppele praeguse hoone omanikuga. Seda, et tööd Kuressaare golfiväljaku korralikult käima tõmbamiseks jagub, usub Peter Hunt küll. “Kas või saar-lasi endidki rohkem golfi mängima tuua. Tööd on palju!” kinnitas ta.

Saaremaa Golfi varad müüdi alghinnaga 775 000 eurot. Varade hulka kuuluvad golfiväljak, kinnistu, millel asub majandushoone, ja 23 keskmiselt 1171 ruutmeetri suurust elamumaa kinnistut. Vallasvara hulka kuuluvad golfiväljaku teenindamiseks vajalikud masinad ja seadmed.

Janne Nurmik, Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 403 korda, sh täna 1)