Mereinstituut avab Kõigustes kaasaegse laborihoone

Mereinstituut avab Kõigustes kaasaegse laborihoone

Foto: Ain Lember

Eesti mereinstituut avab juunis Kõiguste merejaamas laborihoone, millega paranevad oluliselt teadlaste töötingimused ja võimalused rahvusvaheliseks koostööks.

“Praegu on meie laboriruum merejaamas nii väike ja amortiseerunud, et seal väga palju tööd teha ei saa,” ütles TÜ Eesti mereinstituudi direktor Toomas Saat . Vana merejaama kõrvale kunagise puukuuri asemele kerkinud uus laborihoone võimaldab hakata läbi viima rahvusvahelisi projekte ja külalisi kutsuda. “Seni on meil ühistööks vähe tingimusi olnud, kuigi väljamaalasi on meil seal käinud küll,” ütles Muhumaalt pärit Saat.

Teiste riikide teadlaste kaasamine võimaldab Kõiguste katsebaasi rohkem kasutada. Praegu on teadustöötajad aasta jooksul pidevalt paigal vaid paar kuud, mida võib pidada alakasutuseks.

Mereinstituudi direktori sõnul võiksid Kõiguste merejaama võimalusi hakata kasutama kõigi Läänemere ääres asuvate riikide ja riimveeliste ökosüsteemidega tegelevate asutuste teadlased.

Toomas Saat rääkis, et niipea kui võimalik, renoveeritakse ka talumajal baseeruv merejaama hoone, kuhu jäävad põhiliselt teadlaste majutusruumid.

Mereinstituudi Kõiguste välibaasi kasutavad merebioloogid ja kalauurijad Kõiguste lahes mereuuringute läbiviimiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 455 korda, sh täna 1)