Leisi õpilased ammutasid pankades rahatarkust (2)

Leisi õpilased ammutasid pankades rahatarkust

PEAD RAHATARKUST TÄIS: Kuidas rahaga ümber käia, õpetasid noortele (ülal vasakul) Maret Kurg ja Eve Teras. Kuulavad Heleriin Anspeeter, Mihkel Kristofer Vajak, Gertrud Uustalu, Daniel Toomas Vajak ning (alt vasakult) Kairi Ansper, Karmen Piip, Reena Kull, Kristi Alle, Anu Truu. Foto: Egon Ligi

Läinud nädalal käisid Leisi keskkooli majandussuuna õpilased Kuressaares Swedbanki ja SEB kontoris õppekäigul, saamaks aimu, kuidas oma rahaga targasti ümber käia.

Leisi keskkooli majandusmatemaatika elementide õpetaja Kelly Erin-Uussaar ütles, et mõte teha majandussuuna õpilastega õppekäik pankadesse tekkis juba eelmisel õppeaastal, ent siis ei jõudnud asi teostuseni. Nimelt oli neil siis majandussuuna õpilasi vaid neli. “Sel kevadel otsustasime selle mõtte siiski teoks teha, sest kahe klassi peale on majandust õppivaid õpilasi nüüdseks 15.”

Majandusmatemaatika elementide tundides tegeletakse õpetaja sõnul 10. klassis just finantsmatemaatika teemadega: liht- ja liitintress, annuiteedid, laenud, hoiused ehk kõige sellega, millega pankades igapäevaselt tegeletakse.

“Nii leppisimegi pankadega kokku, et meile räägitakse õppelaenust – see laenuliik puudutab noori ju esimesena –, hoiustamisest ja ka kohustuslikust kogumispensionist,” ütles Kelly Erin-Uussaar.

Mõlemad pangad tutvustasid õpilastele vastavaid tooteid ja teenuseid, oma kodulehte ja seal leiduvaid kalkulaatoreid, mida on ka tundides ülesannete lahendamisel kasutatud. “Üks kindel soovitus mõlemast pangast oli ka see, et ärge võtke SMS-laene, sest pärast pole te panga jaoks enam usaldusväärsed kliendid ning tulevikus teile vajalikku laenu, nagu nt eluasemelaenu, enam ei anta.”

Erin-Uussaar nentis, et kuigi noortel on pensionini veel väga pikk tee käia, tuleb neil ometi ka sellele juba 18-aastaselt mõtlema hakata, kuna just siis tekib neil pensionifondi valimise kohustus. Õpilastele meeldis õppekäik mõlemasse panka ning nad said vajalikku ja asjakohast infot õppelaenu ja pensionifondi kohta.

Swedbanki müügi- ja teenindusjuhi Eve Terase sõnul käisid õpilased neil kahes grupis, kummalegi pühendati umbes tund aega. “Tore on tõdeda, et noored oli kohtumiseks ilusti ette valmistunud ja neil olid kaasas küsimused teemade kohta, mis neid huvitasid,” rõõmustas Teras.

“Meie saime suurepärase kogemuse noortega suhtlemisel ja usun, et õpilastele meie juures meeldis.”

Kuressaare kontori juht Liilia Mesila ütles, et pangakülastus toimus “Tagasi kooli” projekti raames tehtud kokkuleppe alusel. “Rõõmustame eriti just noorte külaskäigu üle, sest finantsteemadest teadlik olemine on noore jaoks tulevaseks eluks väga oluline,” kinnitas ta. Kontori juhataja arvates on tore, et leidub õpetajaid, kes valutavad oma pead selle üle, kuidas rahateemad õpilastele huvitavaks teha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 471 korda, sh täna 1)