Kuressaare krooniti vollepealinnaks

Kuressaare krooniti vollepealinnaks

VEEL TERVE: Rakvere mehed püüavad Keith Pupparti ründelööki blokeerida. Foto: Sander Ilvest

Kuressaares mängitud linna 450. aastapäevale pühendatud linnadevahelisel võrkpalliturniiril ei ilmutanud võõrustajate meeskond põrmugi külalislahkust ja võitis esikoha. Naiskond harjutas kokkumängu Saarte mängudeks.

Kuressaare meeskonna liider, Prantsusmaal mängiv Keith Pupart ütles, et tulemus räägib enda eest. “Esikohta läksime me püüdma ja oleme selle välja teeninud,” lausus nurgaründaja. “See ei ole küll mõni meistritiitel, aga on piisavalt auväärne saavutus. Saaremaa võrkpallurid ei tohi nüüd muidugi nina püsti ajada, see poleks õige tegu, jääme ikka normaalseteks edasi.”

Kuressaare spordihoones mängitud turniiril, kus selgitati Eesti parim võrkpallilinn, olid Kuressaare vastased Pärnu, Rakvere ja Võru meeskond.

Reedel mängitud esimeses poolfinaalis alistas Pärnu 3 : 1 Võru. Teises poolfinaalis oli Kuressaare 3 : 2 parem Rakvere meeskonnast. Keith Pupart panustas Kuressaare võitu 23 punkti (kasutegur +19), Andris Õunpuu ja Siim Põlluäär lisasid vastavalt 16 ja 14 punkti. “Võit tuli väga raskelt, aga rahvas sai täie raha eest,” märkis Pupart.

Paraku lõi mängus Rakverega kaitses palli järele tormanud Keith Pupart käe vastu põrandat nii õnnetult, et randmeluusse tekkis mõra ja see tuli kipsi panna. Nelja nädala pikkuseks kujunev võistluspaus jätab Puparti eemale ka Eesti koondmeeskonna kuu aja pärast toimuvatest MM-valikturniiri mängudest.

Laupäeval mängitud finaalis oli Kuressaare Pärnust kindlalt parem ja vastane alistati 3 : 0. Hindrek Pulk ja Siim Põlluäär tõid võitjatele vastavalt 20 ja 13 punkti, Siim Ennemuist assisteeris 12 punktiga (efektiivsus +12).

Mängu pingilt kipsis käega jälginud Keith Puparti sõnul tundusid Pärnu mehed väsinud, aga Kuressaare poisid mängisid hästi ja teda polnud vajagi. Samas jagus tal kiidusõnu turniiril sidemängijana väikese come back’i teinud Veiko Lemberile, kes on tippvõrkpallist eemal olnud juba mitu aastat. “Ei olnud üldse viga ja kohati tulid meelde vanad head ajad Selveris, kus ta mulle palle ette tõstis,” tunnustas Pupart vanameistrit.

Kolmanda koha mängus Rakvere esindus Võrule geimi ei loovutanud ja võitis 3 : 0.

Kuressaare naiskond pidas turniiril kaks sõprusmängu, reedel võideti Tartut 3 : 1 ja laupäeval kaotati Tallinnale 0 : 3.

Esimest korda naiskonda juhendanud treener Ene Kask ütles, et mäng Tartuga kulges tõusude ja mõõnadega, aga vastane andis meile mänguruumi. “Tallinna võistkond oli sisuliselt Eesti koondis ja meil neile vastu saada võimalusi suurt polnud,” tõdes treener.

Samas luges Ene Kask turniiri kordaläinuks, sest eesmärk oli saada selgust, kuidas valmistuda Saarte mängudeks. “Saime aru, mille kallal peame tõsist tööd tegema, need on pallingu vastuvõtt, ründajate ja sidemängija koostöö,” lausus ta.

Suured võrkpallilahingud jätkuvad Kuressaares ka sel nädalavahetusel, kui spordihoones selgitatakse välja Saaremaa meistrid nii meeste kui ka naiste võrkpallis.

Laupäeval selgitavad Leisi, Valjala, Kaarma ja STÜ välja naiskonnad, kes pühapäeval mängivad 3.-4. kohale. Kahjuks ei saa naiste arvestuses osaleda spordikool, kuna samaaegselt toimuvad Balti klubide karikavõistlused.

Mehed selgitavad medaliomanikud kahe mänguga, vajadusel mängitakse kuldne geim. Pronksikohtumises on vastamisi Silveston ja Kaarma, finaalis mängivad Saaremaa spordikool ja Javicar.

Kuna pühapäeva õhtul saame siin jälle näha Eesti absoluutset tipptaset – toimub sõpruskohtumine Eesti koondise ja Saaremaa koondise vahel –, siis on ka kohalike mängude otsustavates kohtumistes kohal meie kodusaare paremad mängijad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 313 korda, sh täna 1)