Häkkerite rünnaku ohvriks langenud Twitter tekitas palju segadust

Häkkerite rünnaku ohvriks langenud Twitter tekitas palju segadust

SÄUTSUB VALESTI: Nädala alguses tekitasid Süüria häkkerid maailmas lühiajalise, ent suure segaduse. Neil õnnestus uudisteagentuuri AP Twitteri kontole panna säuts, mis andis teada Valges Majas toimunud plahvatustest ja president Barack Obama vigastustest. Foto: internet

Selle nädala teisipäeval edastasid mitmed teadeteagentuurid sensatsioonilise uudise: “Valges Majas kõlas kaks plahvatust, president Obama on haavatud.” Peagi selgus uudise allikas – Ameerika uudisteagentuuri Associated Press (AP) Twitteri konto.

Kõige järgi otsustades langes AP suhtlemisvõrgustiku Twitter konto häkkerite rünnaku ohvriks. Uudisteagentuuri esindaja sõnul oli teade Valges Majas toimunud plahvatustest ja Barack Obama haavata saamisest võltsing. Kohe pärast libauudise ilmumist AP Twitteri konto blokeeriti ja uudisteagentuuri ametlik esindaja Paul Colford kinnitas, et Twitteri seekordne nn säuts (ingl k tweet) oli libauudis (ingl k bogus).

AP konkurendi Briti uudisteagentuuri Reuters Valge Maja korrespondent teatas kiirustades, et mingeid jälgi plahvatustest pole märgata. Sama kinnitas Valge Maja pressiesindaja Jay Carney, kes lisas, et Ameerika riigipea on täie tervise juures.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 144 korda, sh täna 1)