Tamsalu mõrvajuhtumis oli politseil kehv infovahetus

Politsei sisekontrollibüroo sisejuurdlus tuvastas, et Tamsalu mõrvajuhtumis oli infovahetus politsei erinevate tööliinide vahel ebapiisav.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Martin Luige ütles ERR-i uudisteportaalile, et põhjaliku distsiplinaarmenetluse käigus ei tuvastatud, et ükski politseiametnik oleks oma tööülesandeid täitnud mittenõuetekohaselt.

“Küll aga näitab 18. märtsi ööl toimunud kehalisele väärkohtlemisele hiljem järgnenud traagiline sündmuste käik, et politseiametnikud ei osanud ohtu õigesti ette näha ja on liigselt lähtunud lapsevanema nõusolekust selle kohta, kus ja kelle juures alaealine viibib,” nentis Luige.

Luige sõnul toovad sisejuurdluse tulemused politseitöösse mitmeid muudatusi ja suurendavad noorsoopolitsei rolli alaealiste vastu suunatud vägivallajuhtumite lahendamisel.

“Praeguseks on välja töötatud rida ettepanekuid asutusesisese töökorralduse ja juhendite muutmiseks alaealistega seotud vägivallajuhtumite korral,” kinnitas Luige.

Martin Luige märkis, et tegemaks kõike võimalikku analoogsete juhtumite ennetamiseks tulevikus, loob politsei süsteemi, kus alaealiste vastu suunatud vägivallajuhtumite korral informeeritakse lisaks kriminaalpolitsei uurijale kohe ka noorsoopolitseinikke ja vajadusel ka kohalikku sotsiaaltöötajat.

“Samuti analüüsitakse koos siseministeeriumiga võimalusi lastekaitseseaduse muutmiseks,” ütles Luige.

Politsei sai 22. märtsi hommikul kella 7 ajal teate, et Tamsalu terviserajalt leiti surnuks pussitatud neiu, kelleks osutus Kuressaarest 15-aastasele Valerile külla sõitnud 15-aastane Marily. Politsei võttis kuriteos kahtlustatavana kinni Valeri, tema 33-aastase õe Natalja ja hiljem veel viimase elukaaslase, 51-aastase Sulevi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 388 korda, sh täna 1)