Mart Maastik: Atla teema on iga päev laual olnud (12)

Mart Maastik Atla teema on iga päev laual olnud

MART MAASTIK: “Keegi pole pead liiva alla peitnud.” Foto: Sander Ilvest

Kui mõned Lümanda vallavolinikud ütlevad, et vallavalitsus on neid Atla sadama ehitust puudutavas uurimises teadmatuses hoidnud, siis volikogu esimees Mart Maastik kinnitab, et nii see pole.

“Liiva alla ei ole keegi pead peitnud, Atla teema on olnud laual praktiliselt iga päev,” ütles Maastik Saarte Häälele. “Volikogu infotundides on Atla sadamast mitmel korral juttu olnud, võib-olla pole väidetavalt infota volinik seda juttu tähele pannud või pole lihtsalt kohal olnud.”

Asi oli õhus

Lümanda volikogu majandus- ja eelarvekomisjoni esimees Ain Rand ütles Saarte Häälele, et volikogus pole Atla sadama toetuse osalise tagasinõude võimalust arutatud. Ranna sõnul oli “asi õhus”, kuid pall pigem vallavalitsuse käes ja volikogu kõrvale jäetud.

Vallavanem Jaanika Tiitson andis PRIA lõplikust seisukohast, et vallal tuleb 191 000 eurosest toetusest viiendik ehk 38 000 eurot tagastada, teada kolmapäeva õhtul.

Eile sõitis Rand mandrile ja on tagasi tuleval nädalal. Seetõttu lükkuvad arutelud teemal, mille arvelt leida raha PRIA-le maksmiseks, tulevasse nädalasse. Küll aga lähevad täna vallavalitsusse aru nõudma volikogu revisjonikomisjoni esimees Tarmo Pikner ja veel mõned volinikud.

Pikner ütles Saarte Häälele, et tutvub täna vallavalitsuses PRIA auditiakti ja ehitusekspertiisiga, enne on vara kommentaare anda. Küll aga mainis ta, et kokku peaks kutsuma volikogu erakorralise istungi.

Polnud põhjust sekkuda

Tarmo Pikneri sõnul kuulis ta probleemidest Atla sadama ehitusel eelmise aasta sügisel, kui räägiti vastuoludest peatöövõtja OÜ Monoliit ja alltöövõtja OÜ Mert vahel.

“Selgus, et esimese etapi akt on vallavanema poolt allkirjastatud, ja saime aru, et meil pole põhjust sekkuda, kuna tüli oli töövõtjate vahel ning nad pidid ise klaarima,” sõnas Pikner.

Uuesti kuulis ta probleemist tänavu jaanuaris, kui PRIA oli viinud läbi EKF meetme 4.1.1 projekti “Atla sadama rekonstrueerimine” toimingute auditi.

Pikner tõdes, et ametlikult pole volikogu teemat arutanud, kuid infona, päevakorraväliste punktidena on vallavanem ja volikogu esimees Mart Maastik siiski sõna võtnud.

Maastik teatas Saarte Häälele, et Atla sadama ehitus pole “Potjomkini küla”. “Sadam on valmis ja meil on selle üle hea meel,” kinnitas ta.

Volikogu esimehe sõnul oli ehitusjärelevalve palgatud, PRIA ametnikega on kirjavahetust peetud kuude kaupa ja vastatud sadadele küsimustele.

“Vald on täitnud kõik endale võetud kohustused,” lausus Maastik ja kinnitas päev varem vallavanema öeldut: PRIA tagasimaksenõue on ametnike seisukoht, millega vald nõus ei ole ja mis vaidlustatakse.

“Loodetavasti laheneb asi kohtuvaidluseta,” lisas ta.

 

Kommentaar

Jälgides praegust arengut, meenub mulle üks Nõukogudeaegne viisaastakutõlgendus:

1. aasta – suur vaimustus;
2. aasta – pikk paus;
3. aasta – süüdlaste otsimine;
4. aasta – süütute karistamine;
5. aasta – kõrvalseisjate autasustamine.
Jääb loota, et Eesti Vabariigis sel moel ei talitata.

Mart Maastik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 166 korda, sh täna 1)