Talgud tulavad jälle

Neh, nüid kui seda suurt lumekahutist oolega sulatab, oo kõik moailm like ja rokane.

Rahvas oo muidugist kohe kole nobe oma õuesid puhtaks roapima, mis vähä lume alt välja oo sulan. Aga neh, kui sa voatad, seda paska oo ikka seevoasta üksjagu. Moast oo ühna all kord üle mõndas kohtas. Paljast laiuta kässi ja imesta, et kas see lumi, mis talve alla sadas, tõesti nii pasane olli.

Riede, 11. õhta oodetse jälle kõiki poole kahessast Vanatoale mälumängi tegema. Sedakorda oo viimane voor siis laanis. Kis oo käin, nendele oo kord juba varasemast tuttav koa.

Nüid ma tuleta teitele meele, et oo viimne aeg omad loosiaegsed lood ja laulud papri piale panna ja roamatukoguse soata. Sest jüripäe oo kohe käe. Sõnnamoani ikka viel oodetse tüösid juure ühtevalu.

Murdevõistluse lõpetamise pidu kohta oo koa nüüdseks juba ühte koma teist kuulda oln. See oo laanis ää pidada kahessateistmendamal mail Muhu muuseumis. Siis kui sial pääva eest suuremad sorti pidustused oo. Nõnna et kis laanivad minna, siis võib päris päevameheks soaja. Aga juu ma sest pikemalt kirjuta, kui see päe ligemale akkab jõudma.

Ja viimne aeg oo rahvast talgu üida, sest neljandal mail oo talgupäe. Nõnna et kis põle ennast viel kirja pannud, aga tahaks kangeste kuskile minna ja midagid tiha, siis olge aga ruttus.

Ühest talgukohjast ma tahaksi paergu pitkemalt riaki. Ma ole sii ennegid alan, et Liiva pastoraadi maja akkab väevõimuga kätte ää laguma ja midagid piaks rutuga ette võtma. Nüid oogid laanis, et talgupääva aegas soab rahvas sõnna koristama minna. Esteks katsuks selle suure ruumi, kus ennevanasti või neh, meite aegas, söökla olli, nii uhkeks tiha, et sõnna soaks äkist suiks mõne väljanäituse üles riputa ja nõnna turista igast ilmakoarest kokku meelita. Üksiti uuriks järgi, kui kehvas seisus see maja päristäpselt oo. Paergu oo tiada, et katus laseb sorinal läbi ja see tuleb nobesti uus tiha.

Üks ea ing oo mõtte võtn sõnna majase pärandkool tiha. Soaks kõiki esivanamate tiadmisi ja kuntsa õppida ja tükid-tombid puhtapuru muhu kilelesid. Neh, põle ju mõtet ake selgas ülemoale põruta, et selgeks õppe, mismoodi akete ehitus ja ettepanemine köib. Võib katsu siisammas koa. Ehitamise kunts oo sõuke kunts, mis ep joose kellelgi külge kaudu maha. Ole sa noor või vana.

Vat nõuksed jutud ollid täna. Olge siis munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 211 korda, sh täna 1)