Primus PR-i pankrotihaldurid said linnalt ettekirjutuse

Kuressaare linnavalitsus tegi Primus PR-i pankrotihalduritele ettekirjutuse Pikk tänav 26 kinnistu korda teha või siis maja maha lammutada.

Hoone on avariiline, sajuvee läbijooksud on kahjustanud katuse- ja kandekonstruktsioone. Hoones ja hoone ümbruses on olmeprahti ning kõrvalised isikud pääsevad nii kinnistule kui ka hoonesse.

Kuressaare linnavalitsuse ehitusjärelevalve insener Aivo Kesküla selgitas, et suurim probleem ongi varisemisohtliku objekti avatus kõigile möödakäijaile.

20. aprilliks on pankrotihaldur lubanud paigaldada täiendavad piirdeaiad, kuid ega siis aed inimest takista, kui sel on kange tahtmine lagunenud hoonesse siseneda.

Kesküla sõnul on politsei juhtinud nende tähelepanu nn vanas teenindusmajas liikuvatele noortele. Ehitusspetsialistina näeb ta ainsa lahendusena hoone lammutamist ning AS Level, kes on huvitatud lammutamisjääkidest killustiku valmistamisest, on lubanud hoone lammutamisel hinnapakkumise teha.

Pankrotihaldur Martin Pärna sõnul on suurim probleem just objektil käivad noored. Selle takistamiseks on plaan lisada täiendavaid piirdeaedu, kuigi auklik aiaosa on naabritega ühine. Hoonet nad lammutada ei kavatse. “See jäägu ikka uue omaniku ülesandeks,” märkis Pärn.

Järgmine enampakkumine toimub 2. mail. Kinnistu alghind on 90 000 eurot.

Küsimusele, mis saab endisest juuksurisalongist teenindusmaja ees, mis praegu halvas seisus on, vastas Kesküla, et kuni hoone aknad ja uksed suletud on ja katuselt jalakäijatele kive kaela ei kuku, ei ole linnal õigus sekkuda.

Ta lisas, et nimetatud hoone Primus PR-ile ei kuulu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 918 korda, sh täna 1)