Ettevõte tahab Möldri lahe madalikult pontooni ära viia (2)

AS Famina küsib keskkonnaametilt luba alustada päästetöödega, et koristada Möldri lahe madalikult ära seal 2008. aasta sügisest kinniistuv ujuvkraana aluspontoon.

Famina juhatuse liige Kristjan Kann ütles, et pontooni äraviimiseks kasutatakse hermetiseerimist ning tööd kestavad kolm kuud.

Nn Kreeka laeva tükeldamisel kasutatud ujuvkraana PC-69 triivis madalikule 24. oktoobri tormiga 2008. aastal. 2009. aastal monteeris kraana omanik OÜ Priva Trading ujuvkraanalt kraanaosa maha. 2010. aastal oli plaanis kaldast 80 meetri kaugusel asuv pontoon meritsi ära viia, kuid see töö on siiani tegemata. 2012. aasta märtsis kuulutas Harju maakohus välja Priva Trading OÜ pankroti ja nimetas võlgniku pankrotihalduriks Martin Pärna.

Priva Trading OÜ pankrotihaldur vandeadvokaat Martin Pärn ütles, et aluspontooni omandisuhete osas on tekkinud mõningane segadus. Kui algselt luges pankrotihaldur pontooni pankrotivara hulka, siis mõni aeg tagasi ilmus välja AS Famina, kes väidab, et pontoon kuulub 2009. aastast neile. “Nüüd ongi selline vaidlus, et kas see kuulub siis AS-ile Famina või kuulub see Priva Tradingule ja hetkel on olukord ebaselge,” ütles Pärn.

Martin Pärn kinnitas, et tal ei olnud ka infot pontooni teisaldamisplaanide kohta. “Siis on ta [AS Famina] hakanud seal vaikselt toimetama, kuigi mina ei ole talle veel oma lõplikku sõna öelnud, kas ma nõustun sellega, et see kuulub neile või mitte,” ütles pankrotihaldur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 054 korda, sh täna 1)