Tippkokk hindas Saaremaa hakkliha Eesti parimaks (5)

Tippkokk hindas Saaremaa hakkliha Eesti parimaksEndine presidentide Arnold Rüütli ja Toomas Hendrik Ilvese peakokk, kokandusstuudio Food Studio juht Indrek Kivisalu hindas ajalehe Postimees tarbijaveebis erinevate tootjate hakkliha.

Luubi alla võeti kodune hakkliha, mis on Eestis üks levinumaid tooraineid ja jõuti tõdemusele, et parim on Saaremaa lihatööstuse hiljuti müüki jõudnud uus hakkliha. Indrek Kivisalu kirjeldas Saaremaa kodust hakkliha kui äärmiselt mahlast, kuid mitte rasvast nõretavat hakitud liha.

Tippkoka hinnangul on sel õhuline koostis, mistõttu on hakkliha pannil kerge eraldada, see ei ole liiga pudi, on kõrvalmaitseteta ning suhu jääb tõesti hea lihamaitse. Just neil põhjustel Saaremaa lihatööstuse uudistoodang selle väikese mõõduvõtmise kinni panigi.
Lihatööstuse müügidirektor Koit Repnau ütles Saarte Häälele kommentaariks, et Postimehe testi tulemus ei ole nende jaoks kuigi üllatav. “Tegime enne toote turuletoomist mitmeid katseid ja võrdlesime konkurentide hakklihasid meie uue hakklihaga,” märkis Repnau. “Eesmärk oligi tuua turule Eesti parim hakkliha.”

Ka tagasiside tarbijatelt on lihatööstuse müügidirektori andmeil olnud siiani ainult positiivne, samuti on saaremaise hakkliha müük kauplustes järjest kasvanud. Repnau lisas, et kohati on probleemiks olnud toote natuke kallim hind, aga ega olegi võimalik toota kvaliteetset hakkliha odava hinnaga. “Tarbija peab tegema oma valiku, kas osta odavat hakkliha või parimat hakkliha,” nentis Koit Repnau.

Saaremaa lihatööstuse karbihakkliha on turul olnud 1. veebruarist ja iga kuuga on müügi maht kasvanud rohkem kui 50 protsenti. “Seega loodan, et inimesed, kes on meie hakkliha proovinud, seda ka tarbima jäävad,” oli Repnau lootusrikas.

Praeguseks on Saaremaa lihatööstuse jahutatud karbihakkliha püsisortimendis Selveri poodides üle Eesti, samuti Maksimarketi ja Konsumi keti poodides, Prisma peremarketites, Keila tarbijate ühistu kauplustes, Comarketi poodides, Aldar Tradingu kauplustes, RR Lektuse kauplustes ja Tallinna kaubamajas ehk teisisõnu pea terves Eestis.

Peale saaremaise hakkliha jõudsid tippkokk Indrek Kivisalu koostatud paremusjärjestusse Rakvere kodune hakkliha (II–III koht), Maksi ja Mooritsa kodune hakkliha (II–III koht), Maxima hakitud seguliha (IV koht), Stockmanni hakkliha (V koht), Rimi kodune hakkliha (VI–VII koht), Grossi kodune hakklihasegu (VI–VII koht) ja Uvicu kodune hakkliha (VIII koht).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 038 korda, sh täna 1)