Tähistati Martin Körberi 120. surma-aastapäeva (1)

Tähistati Martin Körberi 120 surmaaastapäeva

HEADE SOOVIDEGA: Anseküla koguduse õpetaja Anu Konks ja Nissi koguduse õpetaja Lea Jants-Ylönen soovivad rahvale rahulikku koduteed.

Läinud pühapäeval tähistati Nissi kogudusemajas Anseküla kauaaegse kirikuõpetaja Martin Georg Emil Körberi 120. surma-aastapäeva, mis on uue kalendri järgi 19. aprillil.

Tartumaal Võnnus sündinud Martin Körber on ajalukku läinud sellega, et korraldas aastal 1863 Massinõmme karjamaal Sõrve rahvale laulupüha. Selle üle, kas tegemist oli esimese eestikeelse laulupeoga, võib vaielda. Kuid Saaremaal oli see kindlasti esimene kord, kus kohalik rahvas oma keeles avalikult koorilaule esitas. Maetud on ta Kudjape kalmistule oma poja kõrvale.

Saarlaste jaoks võõras koht valiti Körberi surma-aastapäeva tähistamiseks seetõttu, et Martin Körberi seltsi juhatuse liige Jaan Vaidla on Nissi kiriku organist ja ka kirikuõpetaja Lea Jants-Ylönen on seltsi liige.

Keskpäeval alanud kontsert-jumalateenistusel mängis orelit Jaan Vaidla. Martin Körberi ja Laine Villenthali loomingut esitas solist Anu Kaljumäe. Lisaks Nissi koguduse õpetajale Lea Jants-Ylönenile teenis kaasa Anseküla koguduse praegune õpetaja Anu Konks.

Pärast jumalateenistust tutvustasid Martin Körberi seltsi liikmed seltsi tegemisi. Öeldi, et sel aastal selts laulupäeva ei korralda. Suurelt on aga plaanis tähistada 2017. aastal Martin Körberi 200. sünniaastapäeva.

Selle aasta augusti teisel pühapäeval tuleb Nissi kogudus Anseküla kogudusele külla. Üheskoos tähistatakse Martin Körberi 196. sünniaastapäeva kontsert-jumalateenistusega Salme kirikus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 232 korda, sh täna 1)