Kilplased, röövlid ja läbitantsitud kingad (FOTOD) (5)

Kilplased, röövlid ja läbitantsitud kingad

LAUREAADID: SÜGi Kreputlased pälvisid oma “Südamemuusika” eest laureaaditiitli. Teise tiitli pälvis sama trupp monoetenduse “On aeg” eest. Foto: Sander Ilvest

Eile võõrustas Saaremaa ühisgümnaasium taas teatripisikuga nakatunud rahvast – teoks sai 15. põhikoolide näitemängupäev.

“Mingit närvi küll sees ei ole,” kinnitasid enne festivali avamist SÜG-i oma truppi Kreputlased kuuluvad Mart Truu ja Carlos Liiv 7.b kassist. Poisid seletasid rambipalaviku puudumist sellega, et on oma trupiga festivalidel palju esinenud. Mart arvas, et taolised näitemängupäevad on head eelkõige selle tõttu, et pääseb tundidest ära. “Ja saab vaadata, mis teised trupid teevad, ja ennast teistega võrrelda,” lisas Carlos.

Kreputlaste kompositsiooni “Südamemuusika” tutvustas Carlos järgmiselt: “Üks tüdruk käib erinevaid pille proovimas, aga saab lõpuks aru, et ei oska neist ühtki, aga see-eest öeldakse talle, et ta oskab väga hästi laulda.” Pärast tänavuste Saaremaa miniteatripäevade teatrimehikese Pärlin Luhila avasõnu, paari laulu ning truppide ja žürii tutvustust astusidki esimestena lavale Kreputlased.

Lümanda põhikooli õpilased tõid publiku ette lavastuse “Kardemoni linna rahvas ja röövlid”, Kuressaare vanalinna kooli trupp aga “Kilplased”. Kaali kooli näitering esitas “Laste ristiretke”, Orissaare gümnaasiumi Mo-teater “Laulud Marile” ja Valjala põhikooli näitlejad “Hiired pööningul”. Kuressaare gümnaasiumi 9.b klassi lavastus kandis pealkirja “Meie oma lugu – seniilsed”. Salme sõnaring kostitas vaatajaid muusikalise lavastusega “Läbitantsitud kingad”. Kreputlastelt oli kavas teinegi, seekord monotükk “On aeg”.

Truppide tööd hindasid Kuressaare linnateatri lavastaja Aarne Mägi, režissöör ja produtsent Mari Kallas, Viimsi keskkooli näiteringi juhendaja Külli Täht, Aste klubi juhataja Kristi Hints, Eesti harrastusteatrite liidu juht Kristiina Oomer ja Salme vallateatri näitleja Meelis Juhandi.

Ürituse korraldaja Triino Lesta sõnul on näitemängupäeva eesmärk selgitada parim trupp, kes esindaks maakonda üleriigilisel teatrifestivalil. Tänavu osutus võitjaks ehk grand prix’ vääriliseks Orissaare gümnaasiumi MO-teater.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 552 korda, sh täna 1)