Bussifirma tahab ulgtöölised otse reisisadamasse toimetada (12)

Bussifirma tahab ulgtöölised otse reisisadamasse toimetada

KALEVIPOEGADE VEDAJA: Kalle Bussid OÜ juhi Kalle Ausi sõnul käib Saaremaalt välismaal tööl igasuguses eas mehi ja naisi. Paljud endised regulaarsed koduskäijad on nüüdseks ka oma pere välismaale kaasa võtnud. Foto: Egon Ligi

Tulles vastu välismaal töölkäijate soovile tahab bussiettevõte Kalle Bussid OÜ viia oma Kuressaare–Tallinna liini lõpp-peatuse Tallinna bussijaamast reisisadamasse.

Saare maavalitsusele saadetud taotluses märgib Kalle Bussid OÜ juhatuse esimees Kalle Aus, et Kuressaare–Tallinna liini nr 527 lõpp-peatuse üleviimist bussijaamast sadamasse soovib 40% tema 20-kohalise liinibussi reisijatest.

Esmaspäeval või pühapäeval tahaks otse sadamasse sõita lausa 80 protsenti reisijatest, kinnitas Aus. Ükski Saaremaalt startinud liinibuss praegu sadamasse ei sõida, küll aga peatub sadamas näiteks Pärnust tulev liinibuss.

Kalle Ausi sõnul on reisijad temalt juba mõnda aega uurinud, miks ta ei võta midagi ette bussiliini lõpp-peatuse üleviimiseks bussijaamast reisisadamasse.

Kõige esimestena hakkasid sadamasse sõitmisest rääkima Saaremaad külastavad või siin elavad soomlased, kes ei ole huvitatud pealinna piraattaksode küsitud röövelliku hinna maksmisest.

“Nüüd tulen reisijatele vastu, et nad ei peaks kaks korda ringi istuma ja saaksid ühe jutiga sadamasse,” ütles bussifirma juht, kelle sõnul peavad inimesed praegu sadamasse jõudmiseks bussijaamast takso võtma või kasutama ühistransporti.

Kalle Ausi sõnul on mõni reisija soovinud, et lisaks lõpp-peatusele võiks sadamas olla ka liinibussi väljumiskoht. Selle soovi täitmine ei ole Ausi sõnutsi aga enam nii lihtne, sest laeva saabumist mõjutavad ilmastikuolud ning see ei pruugi bussi väljumisajaga kokku langeda.

Kalle Bussid OÜ juhi sõnul on ta tähele pannud, et Saaremaalt käib välismaal tööl igasuguses eas mehi ja naisi. Reisi ajal kuuleb inimeste käest, miks nad välismaal töötavad ja kuidas neil seal läheb. Enamasti on inimesed vähemalt palgaga rahul, ehkki nii mõnelegi neist on välismaal töötamine sundvalik.

“Noored ei tule muidu üldse omadega välja, siinsete palkadega pole neil võimalik liisinguid maksta ega midagi,” märkis Aus. Valdavalt käivad välismaal töötavad inimesed kodus kahe nädala või kümne päeva tagant, väga pikaks perest eemalolek reeglina ei kujune.
Samas on paljud endised regulaarsed koduskäijad Ausi sõnul nüüdseks ka oma pere välismaale kaasa võtnud ning bussis neid enam eriti sageli ei kohta.

Saare maavalitsuse ühistranspordinõunik Taavi Kurisoo ütles, et mingit vastuolu seadusega Kalle Bussid OÜ taotluses ei ole ning põhimõtteliselt pole ühtegi takistust, miks ei võiks buss Tallinna bussijaamast edasi sadamasse sõita.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 547 korda, sh täna 1)