Aurigas avati sõõrikukohvik (35)

Aurigas avati sõõrikukohvik

Foto: Sander Ilvest

Juba nädalapäevad on Auriga keskuses tunda magusaid küpsetuslõhnu. Otse kaubanduskeskuse sissepääsu juures seisab tagasihoidlik müügilett, kus lisaks mitut sorti jäätistele on võimalik osta ka sõõrikuid.

Sõõrikukohviku juhataja Pille Peetsalu sõnul tekkis neil idee Saaremaale tulla tänu sellele, et saarlased käisid nende Pärnu müügipunktis sõõrikuid ostmas ja kurtsid, et kodusaarel neil selline võimalus puudub.

Eile leti taga askeldanud Marja-Liisa Kolga (pildil) kinnitas, et sõõrikud on väga populaarsed. Päevas tuleb tal valmis segada 13 potti tainast. Kui nädala sees piisab ühest müüjast, siis nädala lõpus on tööl kaks inimest.

Firmajuhi üllatuseks laekus neljale töökohale CV-sid 70 soovijalt. Neist mitmed küll loobusid enne vestlusvooru, sest suvehooajaks vajatakse vaid ajutist tööjõudu.

Peetsalu sõnul on nende eelis Peterburist saadud retsept, mis meenutab inimestele vanu aegu. Samas on retsept kohaldatud Eesti oludele. Taignas ei kasutata piima ega mune ning seega saavad sõõrikuid süüa ka allergikud. Küpsetamisel kasutatakse palmirasva.

Letis on väljas 12 sorti jäätist. Neist põnevaim ilmselt kodujuustuga. Pakutakse ka kohvi ja jäätisekokteili.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 298 korda, sh täna 1)