Saarlased krooniti Selveri koosseisus Eesti võrkpallimeistriteks (1)

Tänavuseks Eesti võrkpallimeistriks tunnistati Tallinna Selveri meeskond, kelle koosseisus pälvisid meistrikulla saarlased Hindrek Pulk, Helar Jalg, Timo Tammemaa ja Denis Losnikov.

Finaalseeria mängudega 3 : 2 võitnud Tallinna Selveri peatreener Avo Keel hindas saarlaste panust tiitlivõitu kõrgelt. Finaalseeriat kindla põhimehena alustanud Timo Tammemaa väänas kahjuks kolmanda mängu alguses jala välja ja ei saanud enam osaleda.

“Kahes esimeses mängus jäi ta silma hea tegutsemisega blokis ja rünnaku efektiivsus oli ka väga kõrge,” kiitis Keel oma esimese tempo ründajat, kes näitas end väga heast küljest.

Pidevalt vigastustega hädas olnud Hindrek Pulk mängis jaanuaris-veebruaris juba rohkem kui Argo Meresaar. Paraku rikkus saarlase võimalused meeskonda finaalseerias aidata pimesooleoperatsioon.

“Ta küsis juba kindlalt esikuuiku kohta ja treeneritel olid temaga seoses suured lootused,” kommenteeris Avo Keel, kelle sõnul jäi diagonaalründajate valik Pulga eemalejäämise tõttu ahtaks.

Saarlastest nooremaid Denis Losnikovi ja Helar Jalga nimetab Avo Keel musketärideks. Peatreeneri sõnul olid mehed meeskonnale kasulikud kogu hooaja vältel.

Helar Jalg asendas poolteist kuud vigastusega väljas olnud Kristjan Õuekallast. “Tal oli paremaid ja kehvemaid mänge, kuid üldiselt sai ta 19-aastase noormehe kohta hästi hakkama,” kiitis Keel noort mängumeest.

Finaalseerias andis saarlastest suurima panuse Denis Losnikov, kes asendas neljandas mängus libero-positsioonil Esnat. “Ta sai ääretult hästi hakkama. Pärnu pommitas teda mis kole, kuid Denis ei lagunenud laiali ja tema osa oli selle mängu võidus suur,” tõdes Avo Keel.

Finaalis Selverile alla jäänud Pärnu VK meeskonna koosseisus pälvis hõbemedali Siim Põlluäär, kellele panustatakse Universiaadile sõitvas Eesti koondises. Kolmanda koha oli juba varem saavutanud TTÜ meeskond, kes pronksiseerias võitis Tartu

Bigbanki 2 : 1. Medalid riputati kaela saarlastele Siim Ennemuistile, Karlis Mesilale, Karel Ellermaale ja Mihkel Tanilale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 349 korda, sh täna 1)