Rohkem kui vaid korvpallimäng

Õilsate inimeste otsa ei olegi nii raske komistada, kui arvata võiks. Üks sellesse kategooriasse kuuluv noormees on Rauno Liitmäe, Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient, kes korraldab juba mitmendat aastat heategevuslikku üritust Tähtede Mäng, mille tulu läks tänavu neiule nimega Mathilda jalaortooside ostmiseks. 

Kuressaare spordikeskuses võis 11. aprillil kell 18 kuulda kohaliku humoristi Lauri Lemberi ja Pärlin Luhila tervitussõnu rahvamassile, kes oli kogunenud jälgima pingelist võistlust. Mängisid SÜG-i ja Kuressaare gümnaasiumi suuremad korvpallistaarid ning loosiga jagati mõlemasse meeskonda Eesti tippmängijaid, et veelgi vürtsi lisada.

Tähtedest olid seekord kohale tulnud Aivar Kuusmaa, Martin Dorbek, Rait-Riivo Laane ja Martin Paasoja. Kommentaatorid olid meie oma tuntud telehääl Madis Kallas ja Rapla korvpalliklubi tegevjuht Jaak Karp.

Loos otsustas, et Saaremaa ühisgümnaasiumi mängijatega liituvad Aivar Kuusmaa ja Rait-Riivo Laane, niisiis ühinesid KG-ga Dorbek ja Paasoja.

Ei olnud vaja kaua oodata, kui teatetahvlil olevad nullid hakkasid esimesteks punktideks muutuma. Esimesest korvist alates ei saanud enam keegi rahulikult hingata. Kumbki tiim ei võinud hetkekski end kindlalt tunda, kuna teine oli vaid paari punktiga taga või siis oli seis üleüldse viigis.

Kord juhtis KG, siis lendasid SÜG-i tulekerad taas üle väljaku sirgelt korvi juurde ja tasakaalustasid jõudude vahekorra. Milliseks seis kujuneb, ei teadnud keegi.

Tasavägise rüseluse käigus tekkinud vigastuste eest olid määratud hoolt kandma SÜG-i medõed, kuid õnneks suutsid mängijad säilitada piisavalt külma närvi, nii et kedagi kanderaamil platsilt ära viia ei tulnud.

Mängu vaheajal oli organiseeritud ka meelelahutusprogramm, kus tantsisid kabareetüdrukud ning toimus pealtpaneku- ja kolmepunktivõistlus, mis naelutas rahva pilgud korvi külge. Võistlejatel võimaldati mängu panna kõik oma parimad trikid ja oskused, mille peale publik nad muidugi ovatsioonidega üle külvas. Lisaks pani rahva muhelema Öieti rahvatantsurühm, kus saare mehised noorikud, triibulised särgid seljas, meremehetantsu vihtusid.

Veel mängu viimastelgi minutitel oli seis ülimalt tasavägine ja lõpplahendus lahtine. Saalis oli pinget nii paksult, et lõika või noaga. Viimaks võttis mäng otsustava pöörde ja viimased sekundid tiksusid nulli juba tulemusega 101 : 99 Saaremaa ühisgümnaasiumi kasuks, tehes SÜG-ist selle mängu napi võitja.

Kristina Kretova
Autor on SÜG-i õpilane

Fotod: Henri Sink

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 364 korda, sh täna 1)