Lühidalt spordist

Marek Niit jooksis hooaja tippmargi

Arkansase ülikooli esindav Marek Niit oli taas heas hoos, kui võitis kodustaadionil toimunud võistlustel400 meetrijooksu Euroopa hooaja tippmargiga 46,92, vahendab Õhtuleht.

Marek Niidu edu oli muljetavaldav: teise koha saanud Jacob Capek (Minnesota) sai aja 47,39, kolmas oli Ethan Baker (Oklahoma) ajaga 47,46.

Teatejooksudes said Niit ja Arkansas aga valusad kaotused: 4×100 meetriteatejooksus (Niit ankrumees) jäädi Texase järel teiseks; 4×400 meetriteatejooksus, kus Niit jooksis avavahetuses, lõpetati samuti teisena.

Rogert Roomile esikoht

Eesti hobikrossi karikavõistluste (EHKK) esimesel etapil Kundas, saavutas Rogert Room MX-C masinaklassis 45 võistleja seas esikoha.

Võrkpallifinaalis Javicar ja spordikool

Maakonna meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalis mängivad Javicar ja Saaremaa spordikool, mõlemas poolfinaalis selgitas finalisti kuldne geim.

Nädalavahetusel Kuressaare spordihoones mängitud poolfinaalides võitis spordikooli meeskond Kaarma I 3 : 1 ja kaotas 1 : 3, kuldse geimiga pääses edasi spordikool. Kui teises poolfinaalis võitis Silveston esimese mängu 3 : 0, siis teises oli parem Javicar tulemusega 3 : 1. Viimasele tagas finaalikoha paremus kuldses geimis.

Finaalmängud ja pronksikohtumised mängitakse 4.–5. mail.

Joosep Laus Pärnumaal teine

6.–7. aprillil toimusid Pärnumaal Liu karikavõistlused jääpurjetamises.

Saarlastest osales Joosep Laus, kes pingelises võistluses saavutas klassis Ice-Optimist teise koha, kaotades võitjale vaid ühe punktiga.

Roomassaares võidutsesid venelased

Roomassaares toimunud Eric von Holsti karikavõistlustel jääpurjetamises Monotüüp XV-klassis võitsid kaheksa sõidu järel esikoha Venemaa jääpurjetajad Oleg Vasilev – Alex Martemianov.

Venelaste järel saavutasid teise koha vanameistrid Vello Jürjo ja Andres Laul. Kolmanda koha said rootslased Mats Åkerblad ja Ulf Ender.

Osalejaid oli regatil Rootsist, Poolast, Venemaalt ja Eestist kokku 13 meeskonda.

FC Kuressaare sai Sillamäel suure kaotuse osaliseks

Laupäeval mängitud jalgpalli Premium-liiga mängus JK Sillamäe Kaleviga pidi FC Kuressaare meeskond võõrsil leppima suure 0 : 4 allajäämisega.

Peatreener Sergei Zamogilnõi sõnul oli mängus liiga palju eksimusi. “Kõikidel positsioonidel jäi midagi ikka puudu,” tõdes ta. “Mingil põhjusel ei suudetud pärast esimest väravat enam kannatlikult oma mängu mängida, vaid lasti vastasel veel teine lihtne värav lüüa. Siis ei olnud väljakul kahjuks enam näha ka tavapärast võitlusvaimu.”

Miina Kallas lõi värava

Laupäeval tehti algust Eesti naiste jalgpallimeistrivõistlustega. Avamängus võitis Tallinna FC Flora JK Tallinna Kalevit 2 : 0. Ühe värava lõi Miina Kallas.

FC Kuressaare naiskond viigistas Tammekaga

Naiste jalgpallimeistrivõistluste esiliigas kohtus FC Kuressaare pühapäeval Tartus Tammeka II-ga ja viigistas 2 : 2. Saarlannade väravad lõid Gerda Nelis ja Annemari Pruul.

Kolmandas liigas võit ja kaotus

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste kolmandas liigas võitis Saaremaa JK aameraaS laupäeval koduväljakul FC Lellet 4 : 1. SJK Leisi kaotas pühapäeval võõrsil Rapla JK Atlile 2 : 7.

Eesti saarte mängude logo tegi viljandlane

Eesti saarte mängude korralduskomitee välja kuulutatud mängude logo konkursi võitis viljandlasest kunstnik Ants Tamman. Mängude uueks tunnuslauseks sobivat varianti ei esitatud ja otsustati jätkata lausega “Ühendame Eesti saared”.

II Eesti saarte mängud toimuvad 2. juunil Kärdlas.