Lasteaianimekirjad valmis mai lõpuks (4)

Lasteaialaste nimekirju koostav Kuressaare linnavalitsus kinnitas, et vähemalt aiakohti jätkub kõigile mudilastele. 

“Ma ei usu, et jääb üle neid lapsi, kes kohta ei saa ja seetõttu järjekord tekib,” ütles linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe. “Üldpilt on selline, et suudame, nagu ka varasematel aastatel, vajaduse katta. Kui lapsi üldse üle jääb, siis ehk vaid kõige väiksemate, sõimeealiste osas.”

Salumäe sõnul on Kuressaares populaarseim renoveeritud Ristiku lasteaed. “See pole aga mingi üllatus,” tõdes haridusnõunik.
Salumäe sõnul läheb lasteaianimekirjade koostamisega aega mai lõpuni. “Kõigepealt viime olemasolevad sõimelapsed üle aiarühmadesse,” lausus Salumäe, nimetades seda protsessi kõige keerulisemaks osaks. “See võib tähendada vajadust lasteaiavahetuse järele ja rühmade suurus muutub. Kui oleme sellega ühele poole saanud, siis sõimerühmadega ei ole asi enam nii keeruline.”

Laste vanuse kõrval arvestavad nimekirjade koostajad Salumäe sõnul ka nn pereprintsiipi – et ühe pere lapsed saaksid ühte lasteaeda.

“Arvestame esmalt lapsevanema soovi lasteaiakoha saamiseks ja võimalusel eelistusi,” rääkis Salumäe. “Kui eelistuses konkreetset lasteaeda või lasteaedu välja toodud ei ole, siis saab koha selles lasteaias, kus vaba koht on. See on lapsevanema valik, kas ta võtab selle koha vastu või soovib jääda ootejärjekorda.”

Salumäe sõnul võetakse avaldusi lasteaiakoha saamiseks vastu kogu aeg. “Elu on näidanud, et neid olemasolevaid kohti broneeritakse üle,” tõdes haridusnõunik. “Igal kevadel leidub neid kõige väiksemate laste vanemaid, kes ütlevad, et tegelikult nad nii vara ei tahakski oma last lasteaeda panna.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 644 korda, sh täna 1)