Esimene masujärgne elamuarendus sai nurgakivi (FOTOD) (8)

Esimene masujärgne elamuarendus sai nurgakivi

NURGAKIVI PAIKA: Oma panuse andis nurgakivi kindlalt paika saamisele ka LVM Kinnisvara Kuressaare büroo maakler Maive Kokk, kel kolm korterit juba müüdud. Foto: Sander Ilvest

Eile pärastlõunal koguneti Kuressaares Merikotka elurajooni, et panna pidulikult nurgakivi Merikotka residentsile – 14-korterilisele omanäolise lahendusega kortermajale.

Korterelamu projekti juhtiva LVM Kinnisvara andmeil on Merikotka 9 ehitatav eluhoone esimene arendusprojekt, millega pärast kinnisvarakriisi Saaremaal algust tehakse. Nurgakivitseremooniat juhtinud LVM-i maakleri Ingmar Saksingu sõnul pööratakse tulenevalt kortermaja paiknemisest Kuressaare merelähedases piirkonnas ja ostjate nõudmistest kortermaja ehitusel suurt tähelepanu nii ehitukvaliteedile, kasutusmugavusele ja madalatele kõrvalkuludele kui ka sobituvusele keskkonda ja praegusesse hoonete ansamblisse. Välisilmelt peaks uus kortermaja tulema sarnane Merikotka elurajoonis asuvate uuselamutega, mis said valmis 2006. aastal.

Tulevase residentsi korterid on avarad ja valgusküllased ning rõdudega, nende sisekujundus lähtub Saksingu sõnul Saaremaa temaatikast, ühendades looduslähedased materjalid tänapäevase tipptehnoloogiaga. Majja tuleb 14 korterit, neist kolmel on nn eelmüügikorras ostja juba olemas. “Nemad saavad korterite siseviimistluse osas kaasa rääkida ja saavad ka kogu valmimisprotsessi juures osalised olla,” kinnitas Ingmar Saksing. Neil, kes otsustavad endale seal hiljem eluaseme soetada, tuleb leppida valmiskujundusega.

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu tõdes nurgakiviüritusel, et viimase paari aasta sees on nurgakiviüritusi olnud linnas omajagu. “Kindlasti on aga väga tähtis just see, et masujärgselt on see sisuliselt esimene nurgakivi elumajale,” nentis linnapea.

Ta avaldas lootust, et ka elanike arv hakkab linnas ühel hetkel kasvama ja uusi kortermaju lisandub veelgi. “Võiks ju olla, et nende 14 korteri hulgas on ka mõni selline, kuhu tuleb elama inimene mandrilt ja registreerib end Kuressaare elanikuks,” oli Mäetalu lootusrikas. Vastuseks linnapea ootusele kinnitas Ingmar Saksing, et tõepoolest, ühe juba ostetud korteri ongi omandanud inimesed, kel on kindel plaan mandrilt Kuressaarde kolida.

Merikotka residentsi projektijuht on LVM Kinnisvara, mille Kuressaare esindus tegeleb ka korterite müügiga. Arendaja on Westreil Invest, ehitaja Korberi OÜ ja projekteerija Privaat Arhitektuur OÜ.

 

Merikotka residents

Kolmekorruselisse Merikotka residentsi on projekteeritud 2- ja 3-toalised korterid, suurusega 60,4 m²–89,9 m². Korterite juurde kuuluvad rõdud või terrassid, panipaigad ja parkimiskohad. Elamu soojavarustus on lahendatud kaugkütte baasil. Hoonesse on projekteeritud põrandaküte ja sooja tarbevee süsteemid. Vesi-põrandaküte on projekteeritud hoone kütmiseks täies mahus.

Allikas: LVM Kinnisvara

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 830 korda, sh täna 1)