Stebeli patarei komandopunkti olukord tekitab muret (13)

Saarte Hääle toimetusse pöördus inimene, kes tundis muret Stebeli patarei komandopunktis valitseva olukorra pärast. Väidetavalt olevat juba eelmisel kevadel lubatud korda teha komandopunkti uksed, mis on seni ohtlikult pärani, ent seni pole seda tehtud. Samuti tundis inimene muret ohtlike aukude pärast.

“Turismihooaeg on tulemas ning see on seal kõik nii inetu ja kole,“ kurjustas anonüümseks jääda soovinud kodanik.

Torgu vallavanem Tiit Põld ütles, et vallas siiski valmistutakse turismihooajaks. “Stebeli komandopunkti juures oli viis ohtlikku auku, kuhu võinuks kogemata sisse kukkuda. Panime need korralike puukaantega kinni,” lausus vallavanem, lisades, et ustega on keerulisem.

“Üritasime neid uksi liikuma saada, et need kinni panna. Liikuma saime kahe suure tungrauaga, aga ainult 10 cm, need on väga roostes.
Nii et uksi me kinni ei saanud,” selgitas ta, lisades, et vallavalitsuses mõeldakse puidust konstruktsiooni peale ja pannakse ka uksed enne turistide tulekut kinni.

Vallavanem möönis, et sellest on natuke kahju ka, kuna siis ei saa sinna üldse sisse minna, aga muud võimalust ei paista.

Stebeli komandopunktis käib huvilisi nii militaarmuuseumi juhendamisel kui ka ilma mingi juhendamiseta. “Kuulutasime möödunud aastal rendikonkursi välja, väga odavalt annaksime rendile, aga tahtjaid ei olnud,” ütles Tiit Põld. Ühtegi inimest pole tema sõnul sinna võimalik palgata, sest palgaraha ta endale välja ei teeniks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 614 korda, sh täna 1)