Ehitusfirma Tesman nõuab soojafirmalt üüratut summat (14)

Ehitusfirma Tesman nõuab soojafirmalt üüratut summat

JAAN MEHIK: “Kuressaare Soojus on kirjale vastanud, et meie arvates ei ole Tesmani lisarahanõue õigustatud.” Foto: Sander Ilvest

Soojuse- ja elektrikoostootmisjaama ehitanud Tesman nõuab Kuressaare Soojuselt enam kui pool miljonit eurot, viimane pole sellega aga päri. Kui kokkuleppele ei jõuta, ootab ees arbitraažikohus.

Läinud kuul saatis AS-i Tesman esindaja, advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Alar Urm soojafirmale ja Kuressaare linnavalitsusele teate nõude esitamisest.

Nõude ligikaudne suurus on teate teksti kohaselt ca 480 000 eurot, millele lisandub käibemaks, ja tasumata põhivõlg ca 140 000 eurot, millele lisandub samuti käibemaks. Kõigele sellele peaksid lisanduma veel viivised.

Saarte Häälele selgitas vandeadvokaat Urm, et Tesmani ja AS-i Kuressaare Soojus vahel on vaidlus, mis on seotud koostootmisjaama ehitamisega.

Vandeadvokaadi sõnul on Tesman seisukohal, et tellija tellis täiendavaid töid seoses algselt kokkulepituga. Ta märkis, et soojafirma on täiendavaid töid aktsepteerinud, kuid soovinud nende maksumuse tasaarvestada leppetrahviga töö valmis saamisel tekkinud viivitamise eest.

“Tesman on seisukohal, et viivitus ei toimunud Tesmani süül, vaid selle tõttu, et Kuressaare Soojuse teised lepingupartnerid ei saanud oma töid õigeks ajaks valmis,” selgitas Alar Urm. Nõnda ei saanud Tesman oma tööde osas plaanitud ajakava järgida. Samuti hilinesid tööd täiendava töö tellimise tõttu. Kõik Tesmani väited on ehitusfirma esindaja kinnitusel dokumenteeritud.

Vaidluse pooltel ei ole vandeadvokaadi sõnul õnnestunud asja kompromissiga lahendada. “Kuressaare Soojus keeldus omapoolset vahekohtunikku nimetamast, kuid palus AS-i Tesman enne avalduse esitamist arbitraaži sellest eelnevalt teavitada,” tõdes ehitusfirma esindaja, kelle kinnitusel kavatsebki Tesman nüüd esitada avalduse kaubandus- ja tööstuskoja juures asuvasse arbitraaži.

Urmi hinnangul halvendab suur rahaline nõue Kuressaare Soojuse majandusnäitajaid ja menetlus põhjustab neile seoses täiendava töö tellimisega ilmselt ka lisakulusid.

Linnavalitsust teavitati vaidlusest seepärast, et viimane on Kuressaare Soojuse omanik. “Vastuvõetud ehitustööde eest mittetasumine ja sellega suurte täiendavate kulutuste tekitamine on ebaharilik praktika ja niisugused otsused, mille eest vastutavad lisaks äriühingu juhatusele selle nõukogu liikmed ja omanik,” selgitas Alar Urm.

Kuressaare Soojuse juhatuse liige Jaan Mehik ütles, et kuna vaidlus on veel pooleli, ei taha ta teemat pikemalt kommenteerida. Ta nentis, et Tesman on tõepoolest oma kirjas nõude lisaraha saamiseks esitanud ja lubanud minna arbitraažikohtusse.

“Kuressaare Soojus on kirjale vastanud, et meie arvates ei ole Tesmani lisarahanõue õigustatud,” sõnas Mehik.

Soojafirma juhatuse liige avaldas lootust, et nad jõuavad ehitusfirmaga siiski kokkuleppele. Arbitraažikohtusse minek on Jaan Mehiku sõnul lepinguga ette nähtud juhul, kui pooled kokkuleppele ikkagi ei jõua.

Linnavalitsus ei sekku

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu ütles, et linnavõimudele teadaolevalt on AS Kuressaare Soojus Tesman AS-i esindavale advokaadibüroole oma seisukohad edastanud märtsi lõpul.

Linnajuhid arutasid vandeadvokaat Alar Urmi saadetud pöördumist oma nõupidamisel, jäädes seisukohale, et linnavalitsusel puudub alus sekkuda kahe äriühingu omavahelisse vaidlusse, mis puudutab konkreetse töövõtulepingu nõuetekohast täitmist.

“Linnavalitsusele teadaolevalt on nõuded vastastikused ja lahendus sõltub lepingu osapoolte saavutatavast kokkuleppest,” sõnas Kristiina Maripuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 068 korda, sh täna 1)