Arakas küsib Kuressaarele antud 10 000 eurot tagasi (22)

Arakas küsib Kuressaarele antud 10 000 eurot tagasi

VAJUS SISSE: 2011. a detsembris vajus sisse osa Lossi tänavast, Kuressaare linnusesse viiv teetamm. Arti Arakas ütleb, et tema äri on kannatada saanud, kuna linn ei suuda oma tänavaid korras hoida. Foto: Egon

Kuressaare linnuse lähistel kinnisvara omav Arti Arakas on nördinud, et linn ei ole suutnud seni korda teha tunamullu kokku varisenud silda. Kuigi Arakas annetas linnavalitsuse palvel silla kordategemiseks 10 000 eurot.

2012. aasta mais, mõned kuud pärast seda, kui sild oli kokku kukkunud, pöördus linnavalitsus Arti Arakase firma Euro Houses Developement OÜ poole abipalvega.

Ärimees polnud kitsi ja annetas 10 000 eurot, kuna lagunenud sild mõjutas ka tema majutusteenust pakkuva Ekesparre Residentsi tööd.

Nüüd, aasta hiljem päris Arakas linnavalitsuselt aru, mis on sillaremondist saanud, ja avaldas nördimust, et silda pole ikka veel korda tehtud.

“Linna tegevusetus on toetaja arusaama kohaselt vastuolus heade kommetega,” märkis Arakas.

Abilinnapea Kalle Koov vastas Arakasele selgitusega, et vahepeal läks ehitaja Primus PR maksejõuetuse tõttu minema, uued pakkumised käisid töö tellijal üle jõu ning tagatipuks arvas rahastaja EAS sillaremondi tööde hulgast välja.

Muu hulgas ütles Koov ka seda, et linnavalitsuse aadressil ei maksaks Arakal nördimust avaldada, kuna tööde tellija oli Saaremaa muuseum – “Teie etteheited linnapoolsete tegematajätmiste osas on kohatud,” teatas Koov.

Ta palus Arakaselt ka mõistmist ja lisas, et linnavalitsus on ise siiski hanke välja kuulutanud ja järgmiseks nädalaks peaksid pakkumised käes olema ning sild peaks valmis saama juuli alguseks.

Arti Arakas Koovi selgitustega ei leppinud ja oma vastuskirjas on ta sügavalt häiritud abilinnapea süüdistusest tema nördimuse “kohatuse” kohta. Arakas märgib, et tema käest küsis raha linnavalitsus, mitte muuseum. Ta peab nüüd linnavalitsuse rahaküsimist kohatuks ja veel kohatumaks selle raha vastuvõtmist. Arakas lisab, et kui linnavalitsus hiilib vastutusest kõrvale ja ütleb, et tema pole seotud, siis tuleb raha tagasi kanda, kuna see on üle kantud ebaõigele objektile.

Ta viitab ka, et teeseaduse kohaselt tuleb linnal oma tänavad korras hoida ja kui linnavalitsus seda ei suuda, siis tuleb katkise tänava tõttu kannatada saanule kahjud hüvitada.

“Tulenevalt asjaolust, et silla seisukord pärssis hotelli 2012. a majandustegevust, oleme antud olukorras sunnitud kaaluma 2013. a hooajaks hotelli tegevuse ajutist konserveerimist, vältimaks veelgi suurema kahju tekkimist Kuressaare linnavalitsuse poolsest haldussuutmatusest,” kirjutab Arakas.

Arti Arakas lõpetab oma neljapäeval saadetud pöördumise palvega, et linnavalitsus kannaks 10 päeva jooksul tagasi 10 000 eurot, ja teatab, et ta kavatseb kaaluda kahjunõude esitamist, kui linn ei taha võtta vastutust avaliku tee korrashoiu eest.

Saarte Häälele ütles Arakas, et linnavalitsuse selline toon talle tõesti ei meeldinud, kuid vaatamata sellele on ta nõus reaalse ehitustöö pihta hakkamisel selle toetamist uuesti kaaluma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 704 korda, sh täna 1)