PRIA võib Õhtupäikese toetuse tagasi nõuda (2)

PRIA toetuse abil renoveeritud Leisi Õhtupäikese puhkemaja sundmüük toob kaasa PRIA kontrolli ja välistatud pole toetuse tagasinõudmine.

“Kuigi pankrotihoiatusi ja sellega seotud sundmüükide jmt infot jälgime äriregistrist ja ka Ametlikest Teadaannetest, siis Aktsioon OÜ kohta äriregister midagi murettekitavat praegu ei näita,” märkis PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik.

Enne Saarte Hääle päringut PRIA Õhtupäikese puhkemaja sundmüügist ei teadnud.

Sarv-Kaasiku sõnul ei tohi PRIA-st saadud toetuse abil rahastatud objekti toetusesaaja müüa või võõrandada ega selle sihtotstarvet muuta enne viie aasta möödumist viimase toetuseosa väljamaksmisest. Leisi puhkemaja toetus, 99 733 eurot maksti lõplikult välja 31. jaanuaril 2011. “Kuna saime nüüd info sundmüügist, korraldame järelkontrolli ja selgitame olukorda,” ütles Sarv-Kaasik.

Kui vastab tõele, et omanik vahetub ja puhkemaja tegevust ei jätka, võib see olla aluseks, et toetus tagasi nõuda.

Tagasinõuet ei pruugi tulla, kui uus omanik on nõus kasutama puhkemaja 5-aastase järelkontrolliperioodi lõpuni täpselt nii, nagu OÜ Aktsioon oma taotluses kirjeldas ehk toetusmeetme seisukohast sihipäraselt.

Toetusega soetatud objekti ja kohustusi saab teisele ettevõtjale üle anda põhjendatud juhtudel ja tingimusel, kui ka ülevõtja vastab toetuse määruses taotlejale sätestatud nõuetele. Objekti üleandmiseks tuleb senisel toetusesaajal taotleda ja saada PRIA nõusolek.
“Sellist nõusolekut ei ole Aktsioon PRIA-lt taotlenud ega ole ka meid võimalikust omanikuvahetusest ja objekti sundmüügist ning muudest muudatustest teavitanud,” kinnitas Sarv-Kaasik.

Uue omaniku nõusolekuta objektiga seotud kohustused n-ö sundkorras talle üle ei lähe.

Kui PRIA vormistab toetuse tagasinõude otsuse, siis antakse kliendile kõigepealt teada otsuse sisu ja tagasimakse tähtaeg. Kui tagasimakse tähtajaks ei laeku, nõutakse see sisse kohtutäituri kaudu.

Üleeile jäi 76 000 eurose alghinnaga hoone müümata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 697 korda, sh täna 1)