Leisis asuv Õhtupäikese puhkemaja jäi müümata (7)

Leisis asuv Õhtupäikese puhkemaja jäi müümata

UUES KUUES: Eelmise sajandi esimesel kümnendil ehitatud maja läbis uuenduskuuri 2010. aastal. Foto: Sander Ilvest

Eelmisel suvel pidi Leisi alevikus avatama Õhtupäikese külalistemaja. PRIA eraldas selleks 1,5 miljonit krooni. Majas on kuus tuba ja ööbimiskohti 17 inimesele. Eile pani kohtutäitur Svetlana Põld selle 76 000 euro eest müüki.

Seekord jäi PRIA toetusega renoveeritud hoone müümata. Millal toimub uus enampakkumine ja milline saab olema alghind, Põld eile veel öelda ei osanud.

Saarte Hääl kirjutas eelmise aasta mais, et puhkemaja pole kunagi avatud olnudki, hoolimata sellest, et firma kodulehel oli võimalik tubasid broneerida.

Toona põhjendas külalistemaja tegevjuht Aare Nõmm hooaja alguse viibimist personalipuudusega. “Keegi ei taha tööd teha,” ütles Nõmm mais 2012. Tööle otsiti kolme inimest, kellele pakuti miinimumpalka.

Eile ei soovinud Nõmm olukorda ja Õhtupäikese hetkeseisu kommenteerida. Küll aga kinnitas ta, et toetusraha talt tagasi nõutud ei ole.

PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik selle objekti kohta eile vastust anda ei osanud, kuid lubas lähiajal asja uurida.

Tema sõnul on selliste investeeringutoetuste puhul põhireegel see, et investeerimisobjekt peab olema sihipärases kasutuses ja taotleja omandis viis aastat pärast viimase toetuseosa kättesaamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 083 korda, sh täna 1)