Rummimies, kis rumma kannab… (2)

Voata viimsel aal oo Muhuse kohe irmus palju rummimehi juure tuln. Neh, eks naad änamaste ikka oma Muhu soare poesid oo, aga oo omale ühe nõukse uhke asja ää õppen, kut rummimäng.

Ühekorra üks elu näin muhulane arvas koa, et param ikka russikatega või kaegastega rumma taguda, kut teisi poissa.
Nõnna et rummimäng oo ühna tarbline oskus juures. Ja ega nõuke oskus ep joose tüdrikutel koa mööda külge maha mitte. Ja ma tia sii nõuksi tüdrikumi koa, kis poestega võidu rumma taguvad.

Neh, miks ma sest paergu riagi? Tuleva nädali läbi oo Muhus rumminädal. Noordekeskus muidugist korraldab. Täpsemaste akatse pihta esmasbe, 15-ndal, ja lõpetatse ää pühabe, 21-sel. Avamine oo esmasbe kellu neljast noordekeskuses ja esmasbe soab sialsammas voadata pildinäitust Muhu rummimiestest. Teesibe tihasse STOMP-i ja sedakorda Piiril Kiku metsas.

Neh, sial piaks küll ühna muretu kohtpaik olema rummide tagumiseks. Rummide mängimine köib teesibe kellu kuiest ühessani, et ikka pimeks jõvab kojo. Ja kui ilm just väga säoti oo, siis mängetse noordekeskuse juures.

Kessiku tihasse ise rumma. Kellu kahest pääva üheteistmeni õhta. Arno Kalbus rummikojast tuleb õpetama. Selle tegemise ja õppemise eest küsitse kümme eurut koa. Ja omatehtud rummid soab pärast omale koa jätta. Õhta oo sellepärast nii irmus pitk, et jõvaks rummid valmis ja pärast neid seltsis mänga koa. Ja midagid ep juhtu, kui mõni ep jõva näituseks enne kellu viite. Ja sõnna oodetse kõiki uvilisi. Mingit vanuse tärminit põle ette pantud.

Neljabe tihasse jälle STOMP-i ja sedakorda kellu kahest viieni noordekeskuse juures. Rieede põrutatse Orisare. Sial muusikakooli õpetajad ja Kristjan Jõemägi õpetavad noordele igatsorti rummide mängmist. Kohe terve orgester pannasse kokku.

Laupa lähäb asi õite põnevaks ja siis peetse ää rummiduell. Sõnna piaks ennast kirja koa enne panema, kis minna tahtvad. Elistage Arnekile või soatke meil. Ja kõikide rummimängijate vahel loositse sellepääva välja Stanford Musicu kinkekoart. Duelli peetse Orisare spordiallis kellu viiest kahessani.

Pühabeks piaks kõikide näpud ammuks villis olema. Ja siis tihasse nädalist pisike kokuvõte.

Ah neh, üks jutt mool oo viel. Uied “Une-Liisu” plaadid oo koa Muhuse jõudn. Vallamajast ja muuseumist soab osta. Kuus eurut küsitse tükist.

Kenad rummitagumist siis ja olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 184 korda, sh täna 1)