Plaadi üllitanud Mai Agan ootab kontserti kodusaarel

Plaadi üllitanud Mai Agan ootab kontserti kodusaarelVõib öelda, et MaiGroupi debüütplaat “Luv” valmis paljuski saarlaste abiga. Oli ju võimalik plaadi valmimisele Hooandja portaalis rahaliselt hoogu anda ning väga paljud Saaremaa inimesed seda ka tegid.

Imestada pole seal midagi, sest MaiGroupi miniatuurne basskitarrist Mai Agan – neiupõlvenimega Mai Jõgi – on ju samuti Saaremaalt tuule tiibadesse saanud noor muusik. “Plaati toetas 70 inimest, sealhulgas väga palju inimesi Saaremaalt. Olen väga tänulik, sest tänu neile sai plaat ilusa ümbrise,” kinnitas Mai Agan Saarte Häälele.

Plaat nimega “Luv” peaks praeguseks müügil olema kõigis hästivarustatud muusikapoodides. Üsna pea võib plaati osta ka iTunesist, Amazonist ja muidugi Mai oma koduleheküljelt www.maiagan.com. Paljud plaadi väljaandmist rahaliselt toetanud saavad aga plaadi nüüd tänutäheks tasuta.

Debüütplaadil on ühtekokku kümme lugu, mis on Mai Agana sõnul inspireeritud armastusest, igatsusest kellegi või millegi järele, lõpututest sisemise rahu ja õnne otsingutest. Kõik lood on ta enda kirjutatud. Vaid kümnes lugu “362” on plaadil olevaist ainus, mis on kellegagi koos kirjutatud. Kaasautor oli selle juures bändi kitarrist Calle Stålenbring.

Läinud nädalavahetusel astus MaiGroup värske plaadimaterjaliga esimest korda üles Tallinn Music Weekil. Mai tunnistas, et eks nad plaadi väljaandmise just selle muusikanädala toimumiseks ajastasidki.

Järgmisel nädalal toimub aga juba koostöös Eesti jazzliidu ja Jazzkaarega MaiGroupi plaadiesitlustuur, mis jõuab ka Saaremaale. “Ootan Saaremaale tulekut väga,” kinnitas nooruke basskitarrist. Kui võiks arvata, et n-ö omade ees on ehk mõnevõrra närvesöövam lavale tulla, siis Mai Agana sõnul on temal just vastupidi. “Kuressaares on kõige mõnusam laval olla,” kinnitas ta.

Mai arvas, et ilmselt saab kõige pingelisem olema Tallinna kontsert NO99-s Jazzkaare raames, sest see on MaiGroupi viimane kontsert. “Pärast seda on mul esimest korda nädal puhkust. Tahan tulla Saaremaale ja mitte midagi teha.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 369 korda, sh täna 1)