Perearstipõud maakonnas (7)

Saaremaa tublidel perearstidel on nimistus kolm tuhat ja rohkem inimest, kuigi seaduse järgi tohib neid olla vaid 1600 ± 400. Et neid rohkem on, selle põhjuseks on perearstide vähesus. Olukord võib muutuda aga veelgi hullemaks, sest kahe aasta jooksul pole suudetud leida perearsti Kärla piirkonnale.

Leevendust nähakse abiarsti palkamises, kuid ega neidki ole maakonnas lihtne leida. Viimases hädas on riik välja pannud 15 000 eurot stardiraha noortele, kes lähevad tööle maale. Kuid kas see summa on piisav ahvatlus, võrreldes piiri taga makstavate palkadega?

Mis saab aga siis, kui järelevalveorganid ühel hetkel avastavad, et patsientide arv ei vasta nõuetele ja tuhanded kliendid jäävad lihtsalt üle? Kuidas hakatakse siis nimekirju korrastama? Elukoha järgi, tähestiku järjekorras, loosi teel või vastavalt kommikarbi suurusele?

Taas kord suur hulk küsimusi, millele pole vastust. Kuid nagu ütles polkovniku lesk: ei tea arstid ju nagunii midagi. Pöördume siis tagasi maarohtude ja nõiakunsti juurde ning jätame perearstid Tallinna ja Tartu elanikele, kel linnatänavatel pohlavarsi ja raudrohtu raske leida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 521 korda, sh täna 1)