Kärlalt Tartu kunstikooli ja sealt Tallinna kaudu kodusaarele tagasi (1)

Kärlalt Tartu kunstikooli ja sealt Tallinna kaudu kodusaarele tagasi

NÜÜD: Liia Peedu: “Ferrumi kaubamaja teise korruse müügisaal pakub kunstihuvilisele suurepärase võimaluse Saaremaa kunstnike töödega tutvumiseks ja siit saab taieseid ka kaasa osta.” Foto: Sander Ilvest

“Tundsin pildil ära kunstnik Liia Peedu. Sain temaga tuttavaks 2004. aastal, kui minu isa palus Liial oma kodutalust foto järgi pildi maalida. See tuli väga tõetruu ja loomulik. Liia Peedu on sõbralik ja abivalmis inimene,” valdas Maivi Välit äratundmisrõõm, kui ta pärast eelmist “Enne ja nüüd” rubriigis avaldatud lugu tänase portreteeritava kohta teavet saatis.

Kolmapäevaõhtusel kohtumisel lugesin Saaremaa kunstiklubi müügisaalis Ferrumi kaubamaja teisel korrusel Maivi Väli kirjakese kunstnikule ette.

“Oi kui tore! Ma mäletan seda kohtumist Maivi isaga. Ta nägi mind turul suveniire pakkumas. Seal tal see mõte kodumaja jäädvustamisest tekkiski. Siiani saan neilt jõulukaarte,” rõõmustas Liia Peedu südamliku tunnustuse üle.

Tunnustussõnu, tänukirju ja preemiaid on peatselt (kosmonautikapäeval) 77-aastaseks saav Tartu kunstikooli lõpetanud saarlanna vastu võtnud küllaga. Pärast Tallinnas töötatud aastaid kodusaarele naasnud, on Kärla vallas Kirikukülas sündinud Liia saanud täielikumalt kunstile pühenduda. Kümme aastat tagasi võttis 2000. aastal kuressaarlaseks saanud Liia Peedu maali “Uustulnuk” eest vastu kodulinna preemia.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 708 korda, sh täna 1)