Politseijuht: ilmselt hinnati Tamsalus olukorda valesti (6)

22. märtsil Tamsalus mõrvatud 15-aastase Saaremaa tütarlapse Marily juhtumi puhul hindas politsei olukorda ilmselt valesti ja langes rutiini, ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektori kohusetäitja Raigo Haabu.

“Kõigepealt ma kasutaksin võimalust siin vabandada Eesti rahva ees, kelle turvatunne on kõigutada saanud, ja ma tunnen siiralt kaasa kadunu lähedastele,” ütles Raigo Haabu ETV saates “Terevisioon”.

Haabu toonitas, et politsei lähtus informatsioonist, mis sel ajahetkel olemas oli, kuid ütles ka, et ilmselt hindasid politseitöötajad ohtu valesti ja langesid rutiini. Haabu arvates oleks lahendus võinud olla see, kui pärast tütarlapsega menetlustoimingute läbiviimist oleks kohe kaasatud sotsiaaltöötaja, kes oli 18.–22. märtsil tütarlapse emaga korduvalt suhelnud.

“Tõenäoliselt oleks see asi siis teise pöörde võtnud,” nentis politseijuht. “Kahjuks on see, kes teab kõiki asjaolusid, tänaseks surnud. Need kahtlustatavad, kes on politsei poolt kinni peetud, annavad vastandlikke ütlusi ja ülejäänu tuleb politseil kriminaalmenetluse käigus asitõenditega tõestada. Seega selgub lõplik tõde alles siis, kui teo toime pannud isikud on kohtu alla antud ja kohtuotsus välja kuulutatud,” ütles Haabu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 740 korda, sh täna 1)