Uustulndi kuju valmistab skulptor Hannes Starkopf (FOTOD) (3)

Uustulndi kuju valmistab skulptor Hannes Starkopf

RAHVUSROMANTILINE: Nii hindas Hannes Starkopfi võidutööd Lembit Uustulnd. Foto: Sander Ilvest

Kirjanik Albert Uustulndi kuju tegijaks valiti võistlusel osalenud kaheksa kunstniku hulgast skulptor Hannes Starkopf.

Otsuse andis eile Kuressaare linnavalitsuse saalis pärast enam kui tunniajalist arutelu teada 13-liikmelise žürii juht, Saaremaa merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp.

“Starkopfi võistlustöös oli Albert Uustulnd vahest kõige rohkem äratuntav. Tema skulptuur ei ole liiga abstraktne ega ka liiga realistlik,” märkis žürii liige skulptor Vergo Vernik.

Eesti nimekamaid kujureid Riho Kuld ütles Saarte Häälele, et Starkopfi töö oli nii figuratiivselt kui ka kompositsiooniliselt kõige vastuvõetavam. Võistlus tervikuna jättis Riho Kullale hea mulje. “Üllatav oli see, et nii palju pakuti vanemas stiilis asju. Mina kui vana kooli esindaja tundsin ennast natuke liigutatuna. Konkurss läks korda,” hindas Kuld.

Abikaasat täiendas skulptor Ilme Kuld, öeldes, et Starkopfi töös tulevad skulptuurile esitatud nõuded kõige rohkem esile. “Ilmselt on Hannes Starkopf Uustulndile kõige paremini jälile saanud,” märkis Ilme Kuld.

Võistlustöid hinnanud Tõnis Kipper Kadi raadiost rõõmustas selle üle, et Albert Uustulnd on jätkuvalt populaarne. “Peaaegu kõik võistlustööd olid kõrgtasemel. Lõppkokkuvõttes on see ju suur õnnestumine, et laekus niipalju erineva tasemega töid,” sõnas Kipper.

Albert Uustulndi poeg Lembit Uustulnd tundis heameelt Starkopfi töö üle, öeldes, et see toob isa olemuse kõige rohkem välja. “See on selline rahvusromantiline,” tõdes Lembit Uustulnd.

Linnaarhitekt Hannes Koppeli hinnangul võib võistlustööd jagata kaheks: abstraktseteks ja loomulikeks skulptuurideks.

Loomingulise võistluse võitjat Hannes Starkopfi premeeritakse 1500 euroga. Skulptuuri rajamise fondi on annetatud üle 12 000 euro. Kuju kogumaksumuseks kujuneb umbes 60 000 eurot.

Albert Uustulndi kuju pidulik avamine on kavandatud kirjaniku 90. sünniaastapäevale, 6. novembrile 2015.

Kõiki võistlustöid saab näha järgmisest nädalast Kuressaare linnavalitsuse fuajees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 728 korda, sh täna 1)