Talgute stardipaketid on kohal (3)

talgud reet viira

Foto: Sander Ilvest

Saaremaale on jõudnud esimesed “Teeme ära” talgujuhtidele mõeldud stardipaketid. “Tänavune pakett sisaldab Bauhofi kupongi, millega saab talguteks vajalikke tööriistu osta 25% odavamalt, ja Vivacolori kupongi, millega saab ühe liitri puiduvärvi Villa Aqua tasuta,” tutvustas Saarte Häälele paketti talgute Saaremaa koordinaator Reet Viira.

Uus on Viira sõnul veel see, et stardipaketis on pakk seemneid, kas võõrasema- või rediseseemneid, mida talgulised saavad ühiselt näiteks külamaja juurde peenrale külvata.

Stardipakett sisaldab ka kindaid, mida jagada talgulistele, kes on enda omad koju unustanud, teepakke, mis kuluvad puhkepausi ajal ära sooja joogi valmistamiseks, on ka talguplaat talguliste kirja pandud lugude ja lauludega, mille järgi võib pärast tööd ühiselt tantsugi lüüa.

Kuueteistkümne plaadile loetud talguloo seast leiab ka kaks Saaremaaga seotud lugu – lina- ja kraasimistalgutest.

Samuti leiab paketist Talguhundi kleepsud, ajalehe Talguline, kus on kirjutatud ka Saaremaa talgutest, ning muudki huvitavat ja vajalikku, mida talgupäeva meeskond on pidanud vajalikuks pakki panna.

Praeguseks on Saare maakonnas registreeritud juba üle 32 talgu ja Reet Viira soovitab talgujuhtidel oma talgute kirja panemisega kiirustada, sest viimastele ei pruugi väärt kraamiga stardipakette enam jätkuda.

Eelmisel aastal oli Saare maakonnas 142 talgut ja 3274 talgulist, millega maakond oli Eestis esirinnas.

“Teeme ära” talgupäev toimub 4. mail.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 606 korda, sh täna 1)