Kärlal alustati uue rahvamaja projekteerimisega (9)

Kärla vald on alustanud uue rahvamaja ehitamise ettevalmistamist, palgates selleks OÜ Klotoid, hoonet hakkab projekteerima arhitekt Terje Truumaa. 

“Tegelikult on see plaan meil ammu olnud. Päris esimesed laiendusplaanid tehti juba kolhoosiajal, kui sinna pidi tulema klubi-ambulatoorium,” ütles Kärla vallavanem Villi Pihl.

Tema sõnul sai esimene eskiisprojekt praeguse lahenduse jaoks tehtud 2010. aastal, aga rahaline olukord ei olnud tol ajal sobiv. Tookord oli valla prioriteet rekonstrueerida lasteaed, mis nüüdseks on tehtud.

Projekt hõlmab praegust rahvamaja, millele plaanitakse teha juurdeehitis. Vanad müürid kasutatakse ära ning säilitatakse vana rahvamaja hing ja hõng.

Uude rahvamajja mahuvad ka muusikakool, raamatukogu ja noortekeskus. Kokku tuleks pinda 1000 ruutmeetrit ja 150-kohaline saal.

Vallavanema sõnul on volikogu rahvamaja projekteerimise rahastamise eelprojekti staadiumis eelarves ette näinud. “Mis edasi saab, seda ei oska hetkel öelda. Päris kõike rahastada vald ei suuda,” tõdes homme viimast päeva ametis olev Kärla vallajuht.

Villi Pihl lisas, et kui Euroopa Liidu uued fondirahad lahti lähevad, siis selleks ajaks on projekt valmis ja ei pea enam aega kulutama selle koostamisele.

Vald plaanib ära osta rahvamaja juures oleva maatüki, mis on juba hinnatud, ja omanik on ka nõus seda müüma.

Vana rahvamaja on aastatel 1902–1903 ehitatud tsaariaegne hoone, kus algul tegutses kirikukool. Vallavolikogu andis maja ühingutele ja seltsidele kasutada 1927. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 487 korda, sh täna 1)