Kallemäe kool avab ujula ja rajab kooliaia (14)

Kallemäe kool avab ujula ja rajab kooliaia

MUGAVUSTEGA UJULA: Kaire Kiil (istub) ja Lembi Ratas demonstreerivad, kuidas tõstukit kasutada. Foto: Sander Ilvest

Kallemäe kool avab peagi ujula, kus tõstuki abiga saab vette aidata ka liikumispuudega õpilased. Kevadel rajab kool aga oma väikese aia.

“Kuigi basseinis on vesi sees, ei ole veel kõik päris korras, aga varsti peaksid lapsed siin ujuda saama,” ütles kooli direktor Kaire Kiil ujulas pakutavaid võimalusi demonstreerides.

Basseini kõrvale paigutatud tõstuk aitab ratastoolis istuja väiksema vaevaga vette toimetada. “Süles on liikumispuudega lapsi vette viia päris raske,” selgitas Kiil.

Et parasjagu algas vahetund, kogunes ujula ukse vahelt piiluma uudishimulikke õpilasi. Küsimus, millal ujuda saab, kõlas üsna mitmest suust. “Loodetavasti varsti,” vastas direktor.

Kuna kodumajanduse õppesuunaga kooli üks eesmärke on tutvustada õpilastele ka aiandust, rajatakse Karl-Gregori Kerge veetava aiandusprojekti raames kevadel ilmade soojenedes õuele väike aiamaalapike koos kasvuhoonega. “Et lapsed näeksid taimede kasvamise protsessi, saaksid taimede eest hoolitsedes käed mullaseks ning näeksid sügisel, kuidas nende töö on vilja kandnud,” rääkis kooli õppealajuhataja ning loodusõpetuse ja eesti keele õpetaja Lembi Ratas. “Nii saaksid nad omakasvatatud porgandid ka ise maast üles võtta ja ära süüa.”

Peagi hakatakse koolimaja siseruumides taimi seemneist ette kasvatama – et hiljem oleks, mida aeda istutada, kui ilmad juba piisavalt soojad. Juulis korraldatakse õpilastele nädalane laager, siis saavad nad suvelgi oma taimedele pilgu peale heita ja nende eest hoolt kanda.

Kuna kooliaia rajamiseks vajaliku – marjapõõsaste ja viljapuude istikud, seemned, kasvuhooned, istutustornid, kastmisvoolikud, töövahendid – saab kool projekti raames, siis selle jaoks kukrut kergendama ei pea.

Kooliõuel asuva vabaõhuklassi juurde asfaltkattele märgitakse lume sulades aga maha vigursõidurada, et liiklusõpet saavad lapsed võiksid kevadel ratturilubade saamiseks eksami teha. Direktor Kiili sõnul on hoolekogu liige Paavo Mändar lubanud koolile mitu jalgratast tuua.

Uudisena on koolis loodud kümneliikmeline rehabilitatsioonimeeskond, kellega peagi liitub ka füsioterapeut. “Juurde võiks tulla ka psühholoog, kuna psühholoogiteenust on kõige rohkem tarvis,” märkis Kaire Kiil. “Pakume kõiki rehabilitatsiooniteenuseid, välja arvatud tegevus- ja loovteraapia. Peamiselt on need teenused mõeldud meie oma kahe maja lastele, aga me ei sule uksi kellelegi, kes tulla soovivad.”

Kuidas teenust saada, tasub asjast huvitatuil Kallemäe koolist järele küsida.

Veel sel kevadel kavatseb Kallemäe kool end registreerida aga kohana, kus saab korraldada mitmesuguseid laagreid.

“Saaremaal laagrite korraldamiseks kohti ju napib, meil on aga laagrite pidamiseks suurepärased võimalused – on ühiselamu, oma köök, korralik võimla,” põhjendas Kaire Kiil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 376 korda, sh täna 1)