Elanike arv langes alla 35 000 (7)

Rahvastikuregistri andmetel vähenes Saare maakonna elanike arv tänavu märtsikuu jooksul 75 inimese võrra. 

Saare maavalitsuse nõunik-perekonnaseisuametniku Avo Levisto sõnul on selle põhjuseks nii negatiivne loomulik iive kui ka negatiivne rändesaldo. Iive jäi miinusesse 29 elanikuga, rändesaldo aga 46-ga.

Märtsi jooksul registreeriti maakonnas 27 sündi ja 56 surma. Samal ajal registreeris maakonda oma elukoha 38 inimest. Uus elukoha aadress väljaspool maakonda tekkis registrisse 84 endisel maakonna elanikul, neist 50 lahkus Tallinna, 23 Soome.

Aasta esimese kolme kuuga on maakonna elanike arv vähenenud 266 inimese võrra, kusjuures kogu selle aja on olnud negatiivsed nii loomulik iive kui ka rändesaldo. Esimene neist 79 inimese võrra, teine koguni 187 inimese võrra.

Kahe kuu jooksul on oma elukoha mujale registreerinud 318 endist Saare maakonna elanikku, neist 204 on nüüdseks Tallinna elanikud. Eelmistest aastatest halvemad iibenäitajad on tingitud tavatult suurest surmade arvust selle aasta esimestel kuudel: tänavu kolme kuu jooksul maakonnas registreeritud surmade arv – 161 – on kolmandiku võrra suurem eelmiste aastate sama perioodi keskmisest.

Maakonna elanike arv langes rahvastikuregistri andmeil märtsis alla 35 000. Aprilli alguse seisuga oli Eesti rahvastikuregistris 34 963 Saare maakonna elanikku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 567 korda, sh täna 1)