Roomassaare kohvikul uus rentnik (14)

Soneburg OÜ üks omanikest Maarja Kumpas võtab rendile AS-ile Saarte Liinid kuuluva Roomassaare kohviku. Uksed avatakse mai esimesel nädalal. 

“Roomassaare kohvik on läbi aegade olnud minu lemmikkoht. Ükski suvi ei ole möödunud nii, et ma seal pea iga nädal vaadet nautimas ei käiks,” põhjendas tehtud otsust ka Orissaares kohvikut pidav Maarja Kumpas. Ta lisas, et ikka on tal kohvikus istudes mõte libisenud sellele, et mida kõike saaks teisiti teha, kui see koht ta enda oma oleks.

Osaliselt on kohviku meeskond olemas, aga otsingud veel käivad. Teretulnud on tublid kokad, abikokad ja teenindajad. Põhiline, mis saab olema teistsugune kui seni, on kindlasti menüü. “Meie menüü aluseks on kogu suve värske kodumaine tooraine,” ütles Kumpas, lisades, et nemad kasutavad rohkesti värskeid salateid ja ürte, mis pea igal hommikul jõuavad kohvikusse otse talust peenralt. Samuti kasutatakse võimalikult palju kohalike talunike kasvatatud loomade liha ja värskelt püütud kala.

Aprilli lõpust alates saab iga huviline end menüü ja muude tegemistega kurssi viia nii Facebooki kui ka kodulehe vahendusel. “Kui suudame külastajate südamed oma maitsvate toitudega võita (mida me kindlasti ka teeme), siis loodan, et koostöö rendileandjaga kestab pikki aastaid,” avaldas Kumpas lootust.

Teatavasti on Roomassaare kohvikut üritanud majandada mitu tegijat, kellel ei ole paraku miskit välja tulnud. Millised on siis OÜ Soneburgi ootused ja lootused? Maarja Kumpas vastas, et oma kogemustest võib ta öelda, et siiani on teda Roomassaarde ikka ja jälle viinud ainult üks põhjus – ilus vaade.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 241 korda, sh täna 1)