Abruka Malli ilmumine Tornimäel

Reedel esietendub Tornimäe rahvamajas staažika näitejuhi Ingla Leisi aastakümneid tagasi kokkukirjutatud ja kohendatud lavatükk, mis on valminud Jüri Tuuliku “Meretaguse asja” ainetel.

“See on rahvatükk,” iseloomustas novembris 20. tegutsemisaastat tähistava Tornimäe näiteseltsi eestvedaja, lavastaja Ingla Leis, lisades, et mitmes pildis etenduvas lustakas pulmaloos on naeru ja nalja.

Ehkki alguses pidi peaosa mängima Ingla ise, ei saa ta seda paraku teha õnnetu kukkumise tõttu, mis lavastaja mõneks ajaks karkudele pani. Seega mängib peaosalist Helle Maidla.

“Abruka Malli” toodi lavale eesmärgiga minna sellega ka Hiiumaale külateatrite festivalile. “Mõtlesime, et kui saarlane läheb Hiiumaale, siis peab ikka Saaremaa tükk olema,” naeris Ingla Leis. Selle lustaka loo kirjutas ta kokku aastaid tagasi ning nüüd on see taas üles soojendatud.

Aastaid tagasi mängiti seda lavastust 35 korda. 2000. aastal toodi sellega Põlvast ära esikoht.

Kui mõnes vallas ei tegutse ühtegi näiteringi, siis Pöide vallas Tornimäel on neid suisa kaks. Küsimusele, kas üks näitering teist ei sega, vastas Ingla Leis, et kuna tehakse erinevaid lavastusi ja on erinevad seltskonnad, siis ei sega.

Ingla Leisil on suvel tulemas 80. sünnipäev ja oma sõnul on ta otsustanud, et see on tal viimane aasta näiteseltsi juhtida. Edaspidi võtab ohjad Helje Basihhina.

Reedel kell 20 algavas etenduses saab näha Helle Maidlat, Lea Peeti, Aaser Nenni, Hando Olli, Rait Goidinit, Liina Luike, Urve Seppa, Lilli Lootust, Helje Basihhinat, Ivar Viili, Anne Kallust ja Aili Juhkamit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 229 korda, sh täna 1)