Lubadeta bemmimees sõitis ennast ja sõbrad haiglasse (8)

Lubadeta bemmimees sõitis ennast ja sõbrad haiglasseSuure reede esimestel tundidel kaotas Kuressaare–Võhma–Panga maan-tee 15. kilomeetril Võhma poole liikunud sõiduauto BMW sirgel teelõigul juhitavuse ja sõitis paremale poole teelt välja vastu puid, paiskudes üle katuse teele tagasi.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul teatati Hakjalas toimunud liiklusõnnetusest 29. märtsil kell 3.40.

Peale 18-aastase juhi istusid autos 19- ja 16-aastane noormees. Kiirabi viis kõik kolm Kuressaare haiglasse.

Esialgse hinnangu kohaselt põhjustasid õnnetuse ülemäärane sõidukiirus ja teeolud. Sõidukit juhtinud noormehel puudus juhtimisõigus ja lisaks oli tal alkoholitarvitamise tunnuseid.

Eilseks ei olnud juhi joobe tuvastamiseks tehtud ekspertiisi tulemused veel saabunud. Küll aga arutati internetiavarustes selle üle, et saatuslikul teelõigul olnud tegelikult maas paks kiht liiva. Politsei pressiesindaja kinnitusel ei saa teekatte seisundit kuidagi avarii põhjuseks pidada.

“Liiklusõnnetuse tekitab ikkagi inimene oma tegevusega, olgu see siis valesti valitud kiirus, valed juhtimisvõtted, tähelepanematus või joove,” loetles Tammeleht.

Eile oli kraaviperv õnnetuskohas kümnete meetrite ulatuses autodetaile täis. Teel oli tõepoolest arusaamatu kiht liiva, mis on ilmselt jäänud talvisest teede liivatamisest. Samas oli auto teinud korraliku õhulennu, sest kraavikaldal kasvavate puude koor oli vigastatud 1,5–2 meetri kõrguselt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 473 korda, sh täna 1)