Leisi vald ei lase Saaremaa rallit oma teedele (12)

Leisi vallavalitsus ei andnud Saaremaa ralli korraldajatele luba 2013. aasta sügisel toimuva ralli lisakiiruskatse läbiviimiseks Nõmme–Nurme, Pamma–Purtsa, Tiitsuotsa ja Pamma teedel.

Leisi vald põhjendas kooskõlastusest keeldumist ralliautode tavapärasest suurema kahjustava mõjuga ühekordselt pinnatud teedele. “Oleme selles osas konsulteerinud ka vastava ala spetsialistidega, kelle väitel ei pea ühekordne mustkatte sellist ralliautode koormust vastu,” ütles vallavanem Ludvik Mõtlep, kelle sõnul viidi 1,3 km teid kavandatavast kiiruskatse marsruudist mustkatte alla kaks aastat tagasi. Vallavanema sõnul on ühekordse mustkatte taastamine ka kulukas ja vaevalt ralli korraldaja selliseid kohustusi võtta soovib.

MTÜ Saaremaa Ralli juhatuse liige Toomas Sepp ütles Saarte Häälele, et teede kasutamise kooskõlastuste teemal on praegu veel vara midagi rääkida. “Oleme paljudele valdadele teinud kirjasid ja küsinud, kuidas olukord on. On täiesti loogiline, et tuleb üks äraütlemine ja kõiki teid kasutada ei saa,” ütles Toomas Sepp.

Küsimusele, kas Saaremaal viimastel aastatel hoogu läinud kruusateede ühekordne pindamine on ka mujal valdades toonud ralli korraldajatele kaasa teede kasutamise osas äraütlemisi, vastas Toomas Sepp napisõnaliselt, et kõik oleneb konkreetsest situatsioonist ning see ei pruugi nii olla.

Toomas Sepp möönis, et aastate jooksul on Saaremaa ralli kaotanud populaarseid katselõike, kuid seda valdavalt seetõttu, et teid on ümber ehitatud ja nende sõidetavuse kvaliteet on paranenud, mistõttu need kiiruskatseteks enam ei sobi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 557 korda, sh täna 1)