Maalriõpilased kaunistasid kasside varjupaiga ruume

Maalriõpilased kaunistasid kasside varjupaiga ruume

ESIMENE KASS KOHAL: Õpetaja Eliis Vahteri juhendamisel maalis kassile silma Kristo Kallas. Noormees tunnistas, et kaamera ees kipub käsi natuke värisema. Foto: Sander Ilvest

Neljapäeva hommikul andsid Kuressaare ametikooli ehitus-viimistluse eriala I kursuse õpilased viimast lihvi Talli tänaval asuva kasside varjupaiga seintele.

Juhendaja Eliis Vahteri sõnul oli see ülesanne õpilastele esimene praktiline töö. Kokku kulus kolm nädalat, kuid eesmärgiks ei olnud mitte kiirus, vaid kvaliteet. Projektis osales kümme poissi ja üks tüdruk, kes tegid kaasa kõik töö etapid seinte ettevalmistamisest kuni lõppviimistluse ja koristamiseni välja.

Kõigepealt tehti seintele maalripesu, seejärel lauspahteldus, värvimine ja kujunduselementide seinale kandmine. Lõpuks tuli ruumid koristada ning tööriistad ja praht välja viia, rääkis Vahter.

Maalriõpilane Kristo Kallas Lümandast ütles, et praktiline töö talle täitsa meeldis. Poiss tunnistas, et päris esimene sein see tal värvida ei olnud. “Natuke on seda tööd ikka enne ka tehtud.”

Varjupaiga aktivist Kristi Sillart märkis, et ametikooli noorte kaasamise peamine kasutegur oli kiiresti tehtud töö. “Kui oleksime ise siin õhtuti tegemas käinud, oleks tunduvalt kauem läinud.”

Juhendaja käe all valminud maalritöö lõpptulemus on päris meeldiv. Selleks, et järgmisel nädalal avatava varjupaiga seitse elanikku seinu kohe ära ei kraabiks, pannakse tubadesse ronimispuud.

Varjupaiga töötajate salalootus on, et remondi tegemisel kaasa aidanud noored tulevad varjupaigale appi ka tulevikus. Vabatahtlikele abilistele on meil tegevust alati, kinnitas Sillart.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 883 korda, sh täna 1)