Ajalehelugu ajas ettevõtja kihutama

Ettevõtja Kalle Sarnet tunnistas kohtule, et ületas mullu oktoobris ühel laupäeval autoga kiirust, kuna oli hajevil Saarte Hääles samal päeval ilmunud artikli pärast.

Sarnet sõitis Kuressaare–Kuivastu maanteel 90 km alas kiirusega 116 km/h. Politsei karistas teda selle eest 100-eurose trahviga ja jättis kuuks ajaks juhiloata.

Sarnet maksis trahvi, kuid vaidlustas loata jätmise. Sarnet märkis oma seletuskirjas politseile, et kahetseb kiiruseületamist, kuid see oli lühiajaline, möödasõidul teisest sõidukist.

“Vastulauses märkis menetlusalune isik veel, et pole 30-aastase juhistaaži vältel pannud toime raskeid rikkumisi, ning esitas muid põhjendusi selle kohta, miks ei ole tema arvates õige kohaldada talle lisakaristusena sõiduki juhtimisõiguse äravõtmist,” seisab kohtuotsuses.

Muu hulgas väitis Kalle Sarnet, et “pani väärteo toime tugevast hingelisest erutusest tingitud hajeviloleku tõttu, mille oli esile kutsunud samal päeval ajalehes Saarte Hääl avaldatud teravalt süüdistav artikkel seoses XXX (metsandusfirma Sõrve Puit – toim) pankrotiga”.

Lisaks märkis ta, et vajab sõiduki juhtimisõigust ratastooliinimese transportimiseks ja mitme metsandusettevõtte juhtimiseks.

Politsei osutas väärteoasjas tehtud otsuses, et Sarnet on varem korduvalt kiirust ületanud ja selle eest trahvi saanud, mistõttu leiti, et lisakaristusena tuleb kohaldada sõiduki juhtimisõiguse äravõtmist.

Kohus leidis, et politsei ei arvestanud otsust tehes Sarneti vastuväiteid, talle ei antud võimalust ütlusi anda või oma seisukohti selgitada.

“Otsuses ei ole märgitud karistust kergendava asjaoluna puhtsüdamlikku kahetsust ja süüteo toimepanemist raske isikliku olukorra mõjul ning ei ole neid ka karistust kergendavate asjaoludena arvesse võetud,” märkis kohtunik Külli Mõlder otsuses, tühistades seetõttu politsei otsuse Kalle Sarnetilt juhtimisõiguse kuuks ajaks äravõtmise kohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 195 korda, sh täna 1)