Arusaamatu arvude keel

Kuigi õues ei taha talv veel taanduda, hakkavad kooliõpilased juba eksamiteks valmistuma. Kui sel aastal on matemaatika riigieksami sooritamine veel vabatahtlik, siis järgmisel kevadel peavad selle tegema kõik koolilõpetajad.

Õpilased saavad valida kitsa ja laia eksami vahel, mis äraseletatult tähendab kas kaheksat või neljateist tunniosa. Väiksem tunniosa jätab vähem aega omandatud teadmiste kinnistamiseks.

Loomulikult valivad õpilased, kelle tulevik pole otseselt matemaatikaga seotud, kitsama eksami. Sest tasuta ülikoolikohale saamiseks on olulised võimalikult head riigieksamite tulemused.

Juhul kui käivitub hoopis ühe punkti lävend senise 50 asemel, tekib küsimus, milleks on kohustuslikku matemaatikaeksamit üldse vaja?

Kindlasti näitab väike punktidesumma nii mõndagi õpilase sobivuse kohta näiteks raamatupidaja ametisse. Aga vaevalt matemaatikaeksamil kaks punkti saanud noor raamatupidajaks saada ihaldabki.

Täis selgus eksami kohta saabub alles järgmisel kevadel. Seni võiksid praegused 11. klassi õpilased siiski matemaatikat õppida. Nii igaks juhuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 124 korda, sh täna 1)