Tamsalus mõrvatud Marily otsis mõistmist ja hoolimist (24)

Tamsalus mõrvatud Marily otsis mõistmist ja hoolimist

MÄLESTUSHETK: Marily sõbrad kogunesid Kuressaares, et meenutada koos oldud aegu ja mälestada lahkunut. Foto: erakogu

Reede hommikul Lääne-Virumaal Tamsalus julmalt mõrvatud 15-aastane Marily oli paljulapselisest perest pärit Kuressaare tüdruk, kes õppis Kallemäe koolis kaheksandas klassis.

Kooli direktor Kaire Kiil iseloomustas teda kui igati toredat, sõbralikku ja abivalmis noort inimest, kes oli väga musikaalne, osales erinevatel konkurssidel ja tegi kaasa kooli näiteringis.

Kallemäe koolis algas uus õppeveerand eile leinahetkega, millele järgnes klassijuhatajatund, kus õpilastele üritati juhtunut selgitada.

“Vaheajale minnes ei osanud meist ju keegi oodata, et midagi sellist juhtuda võiks,” ütles direktor. Koolijuhi kinnitusel käis tüdruk korralikult koolis.

Ei Marily ema ega koolijuht soovinud Marily perele ja koolile ajakirjanduse suuremat tähelepanu ning palusid ka mitte pildistada koolis üles seatud kaastundelauda.

Veidi avavad juhtunu tagamaid kommentaarid sotsiaalmeedias ja Facebookis loodud grupp “Marily mälestuseks”. Näiteks on seal sissekanne Kirsikeselt: “Marily sõnad eelmine aasta, mida ma ei saa kõrvust: “Ma tahan lihtsalt, et keegi mind ka armastaks. Maksku, mis maksab.” Marily ei ole süüdi. Keegi ei pööranud talle lihtsalt tähelepanu. Paljud vaatasid temast mööda. Ta tahtis nii väga, et tal oleks keegi, kes teda päriselt armastaks. /…/ ta lootis sinisilmselt seda poissi.”

tamsalu valeri gepner

Foto: reporter.ee

Tegelikkus oli aga see, et nii Marily sõber Valeri (15) kui ka tolle õde Natalja (33, väiksel fotol) olid pärit väga probleemsest perest. Natalja kuritegelik tee algas teismelisena, esimest korda oli ta kohtu all 1999. aastal. Erinevate kuritegude eest oli teda karistatud ka 2001., 2004. ja 2006. aastal. Viimati märgiti kohtuotsuses, et tema ülalpidamisel on neli alaealist last, ta elas vabaabielu ja oli 8 klassi haridusega.

2006. aastal Natalja Tšitšerina nime kandnud naine oli kohtu all koos jõhkra tapjaga ja karistuseks erinevate kuritegude eest määrati talle kuus aastat vangistust (loe mõrvas kahtlustatava senist eluteed kirjeldavat kohtuotsust wp.saartehaal.ee).

Kuid Marily vajadus Valeriga koos olla oli nii suur, et eelmise aasta novembris põgenes ta kodust ja leiti üles just Tamsalust. Nüüd läks ta koolivaheajaks taas sinna.

Virumaa Teataja vahendas eile, et juba esmaspäeva hommikul sai tüdruk Valerilt nii rängalt peksa, et talle kutsuti kiirabi. Rakvere haigla peaarst Sirje Kiisküll ütles, et kuna patsient kurtis valusid, jäeti ta jälgimisele. Marily lahkus haiglast hommikul.

Kui Marily ema Tamsalu vallamajja helistas ja sealne sotsiaaltöötaja Ülle Kristmann olukorda uurima läks, ei lasknud Valeri ja tema 33-aastane õde Natalja sotsiaaltöötajat korterisse. Küll aga oli seal näha tüdruku koolikott.

Sotsiaaltöötaja võttis ühendust noorsoopolitseiga, kellega arutati, kas inimese elu on ohus või mitte. Kuna alkoholitarvitamise märke ei tuvastatud, politseipatrull välja ei sõitnud.

Neljapäeva pärastlõunal helistas Marily Kuressaarde emale ja kinnitas, et temaga on kõik korras. Järgmise päeva hommikul leiti Tamsalu terviserajalt tema surnukeha.

Virumaa Teataja tõi eile pärastlõunal oma veebiküljel välja kuritöö õõvastavaid detaile. Nimelt räägiti ajalehele, et esialgsetel andmetel piinasid purjus Valeri ja Natalja Marilyt neljapäeva õhtul, ajasid ohvril vene kombe kohaselt enne hukkamist pea paljaks, viisid ta terviserajale, pussitasid ja lõpuks raiusid tüdruku pea maha.

Valeri venna Grigori sõnul oli hukkamine kättemaks politseile tehtud avalduse eest peksmise kohta.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Katri Krall lehes avaldatud väiteid kommenteerima ei soostunud. “Kogu info, mida me saame uurimise huvides anda, on antud,” ütles ta, kuid ei lükanud ka Virumaa Teatajas toodut ümber.

Vaata kahtlustatava Natalja 2006 aasta kohtuotsust

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 6 022 korda, sh täna 1)