Maksuvõlglaste TOP-i tipus on pankrotistunud firmad

Saare maakonna suurimate maksuvõlglaste TOP 10 koosneb maksu- ja tolliameti andmetel täpselt poole ulatuses firmadest, mis on tänaseks juba pankrotis.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Kallase sõnul vaadati Saare maakonna maksuvõlglastest juriidiliste isikute TOP 10 moodustamisel 2. märtsi seisuga tähtpäevaks tasumata maksusummat. Ta nentis, et paraku pole neil võimalik teha päringuid maksuvõla summa kohta aastataguse seisuga, mistap ei saa nad hinnata Saare maakonna suuremate maksuvõlglaste maksuvõla järjepidevust.

2013. aasta märtsi alguse seisuga on Kallase andmeil Saare maakonnas ühtekokku 227 juriidilist isikut võlgu summas 2 882 183 eurot. Sellest 1 453 303 eurot on tähtajaks tasumata käibemaks ja ca 851 000 eurot sotsiaalmaks.

Pressiesindaja sõnul jälgivad nad maksuvõla statistikat üle Eesti, mistõttu ei ole nad eraldi kohalike omavalitsuste lõikes hinnanud juriidiliste isikute maksevõimet maksuvõla suurusest lähtuvalt.

Ameti tulude osakonna juhataja Triin Raaperi sõnul ei saa nad seega Saaremaa ettevõtete maksukäitumise kohta midagi täpsemalt öelda. “Küll aga saame üldisemalt öelda, et isikute maksukäitumine paraneb aasta aastalt, mida näitab deklareeritud maksukohustuste kõrge tasumise protsent – 98,7%,” nentis Raaper.

Deklareeritud maksukohustuste kõrge tasumise protsent näitab Raaperi selgitusel ühelt poolt maksumaksjate hoolsust oma maksukohustuste täitmisel, teiselt poolt aga kindlasti ka maksuvõlale operatiivse reageerimise mõju.

Uurides Saarte Hääle palvel koostatud maakonna suuremate maksuvõlglaste edetabelit lähemalt, selgub, et täpselt pooled olenevalt oma maksuvõla suurusest maakonna TOP 10-sse jõudnud firmadest on maksu- ja tolliameti andmete põhjal praeguseks pankrotis. Neli neist jäävad tabeli esiviisikusse ja üks napilt kuuendale kohale.

Märtsi alguse seisuga on suurim maksuvõlg hoonestusprojektide arendajal OÜ Neckman Invest (422 727 eurot). Sellele järgnevad samuti pankrotti läinud ehitusfirma MA Kinnisvara Invest OÜ (161 034 eurot) ja metallitööstusettevõte OÜ Aug (116 835 eurot). Viiendal kohal on tabelis firmadest ehk enim avalikku tähelepanu pälvinud Saaremaa Golfi AS, mille võlg on kuu alguse seisuga 69 201 eurot.

Kaia-Liisa Kallas lisas täpsustuseks, et Saaremaa Golfi ja M&V Investi pankrotimenetlus algas 2012. aastal, ülejäänud kolme edetabelis oleva praeguseks pankrotistunud maksevõlglase – OÜ Neckman Invest, MA Kinnisvara Invest ja OÜ Aug – osas alustati pankrotimenetlust juba 2010. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 540 korda, sh täna 1)