Korvpallifinaalis kohtuvad Vesse ja BC KäSa

Maakonna 2013. aasta meeste korvpallimeistrivõistluste finaalis kohtuvad nagu mullugi Vesse ja BC KäSa.

Kui Orissaare alistanud Vesse jõudis finaali kahe mänguga, siis tiitlikaitsjal BC KäSal tuli eesmärgile jõudmiseks alistada Saare Erek kolmemängulises seerias. “Vesse on meie jaoks kindlasti tugevaim vastane, kes tahab mulluse finaalikaotuse tagasi teha,” ütles BC KäSa treener Urmo Talistu, kelle sõnul on finaalis oodata rasket mängu ja tulist vastasseisu, sest Vesse meestel on hea kokkumäng.

Laupäeval Kuressaare spordihoones mängitud otsustavas kohtumises ei jätnud BC KäSa Saare Erekile mingit võimalust ja võitis 81 : 47, juhtides juba poolajaks 34 : 22.

Urmo Talistu sõnul sai tema meeskond palju lihtsaid korve, laud oli kontrolli all ja vastaste juhtmängijatelt võeti mänguruum.

Kaarel Väer Saare Erekist tõdes, et BC KäSal õnnestus kõik, neil jälle mitte midagi. “Meie visketabavus oli alla igasugust arvestust,” kurtis ta. “Kui meie kaugelt sisse ei saa, siis korvi all on nad võimsamad. Ka oma laua blokeerimisega jäime hätta, vahe kasvas ja viimane veerand oli juba vormistamise küsimus.”

Urmo Talistu ütles, et finaalis üritatakse endast kindlasti parim anda. “Peame tempo alla suruma,” sõnas ta. “Vessel on viis võrdset mängijat, kes suudavad mängida erinevatel positsioonidel. Kõik mehed on parajalt teravad. Erekil oli vaid paar meest, kes tuli kinni võtta.”

Viienda koha sai meistrivõistlustel Tesman, kes alistas samuti kolmandas otsustavas mängus Pihtla 89 : 67. Raigo Sooär viskas võitjatele 24 ja Imre Saar kaotajatele 20 punkti.

Finaalid mängitakse Kuressaare spordihoones 6. ja 7. aprillil, vajadusel ka 13. aprillil.