FC Kuressaarest sai itaallase Angelo Palmeri lemmikklubi

FC Kuressaarest sai itaallase Angelo Palmieri lemmikklubi

OMA LEMMIKSTAADIONIL: San Giro staadion Milanos on Palmeri teise lemmikklubi Interi koduväljak. Foto: erakogu

Saarlaste võitlusvaim ja sarnasus Verona Chievo klubiga on teinud itaallasest Angelo Palmerist ja tema sõpradest tulihingelised FC Kuressaare toetajad.

Tallinnas Skype’is töötav Angelo Palmeri elab vaid 1 km kaugusel A.LeCoq Arenast ja seepärast võiks tema lemmikklubi olla FC Flora. “Elu on aga keerulisem, mistõttu valisin enda jaoks kaugeima Eesti klubi,” räägib itaallane, lisades, et tegelikult oli FC Kuressaare tema ja “Tere Italia” blogikolleegide kollektiivne valik.

Angelo Palmeri kirjutab blogisse “Tere Italia” spordikolumne – “Rumori di spogliatoio” ehk “Riietusruumi kuulujutud”. Kui ta pärast Nõmme Kalju ja FC Kuressaare mängu näitas Facebooki vahendusel oma blogikaaslasele Kuressaare tänavust AC Chievo Veronaga sarnast mänguvormi, kõlas vastus: “Otsustatud! FC Kuressaarest saab “Tere Italia” blogijate lemmiktiim.”

Võitlusvaim nagu Chievol

FC Kuressaare fännidena on igaüks leidnud oma sideme klubiga. Lõuna-Itaalias Abruzzo regioonis elavale toimetajale Faustole meeldib klubi provintslik taust. Kolmas tegutseja Gaia, kes elab Tartus, on Veronast ja tal on seos Chievoga. “Ta ei ole küll jalgpallist eriti huvitatud, kuid nagu Itaalias kombeks, pooldavad naised meeste lemmikklubisid,” täpsustab Palmeri.

Angelo Palmeri sõnul on FC Kuressaare meestel täpselt samasugune suhtumine nagu Chievo Verona mängijatel, sest ka neil tuleb vastu seista tugevatele meeskondadele. Saarlased võistlevad Eestis ja Chievo Itaalias Serie A gigantidega.
“Kuressaare kollektiivne kaitse on väga hästi organiseeritud ja distsiplineeritud, kõik on võrdsed ja keegi ei mängi primadonnat,” jagab itaallane oma lemmikutele kiitust.

“Kuressaare mäng meenutab kõigile, et jalgpall on ikkagi meeskonnamäng. Kaljut hoidsid nad kuni viimaste minutiteni pinge all. Mängijad ei kartnud klubi, mille koosseisus on palju talendikaid mängijaid.”

Samas toob Palmeri miinusena välja liiga ühekülgseks kujunenud vasturünnaku. “Kahjuks üritatakse liiga kergelt lihtsalt palli ette lüüa, mis sunnib tipuründajat nende väheste võimaluste pärast 90 minutit sisuliselt üksi võitlema,” leiab ta. “Aga kui nad täiustavad oma koostööd, siis võivad vasturünnakud olla saatuslike tagajärgedega ka kõige tugevamatele vastastele.”

Lemmikmängijat Angelo Palmeril ei ole, kuna palliplatsil tegutsetakse kollektiivselt. “Aga kui peab valima, siis on see Pelle Pohlak, sest mulle meeldib tema nii füüsiliselt kui ka verbaalselt võitluslik mäng,” lausub itaallane.

“Neil oli Tarmo Neemeloga mitmeid võitlusi, kus vahetati repliike stiilis “Ole sina vait!”. Pelle ei andnud alla ja pidi saama öelda viimase sõna. Neemelo oli tõsiselt häiritud. Mulle meeldivad mängijad, kes tahavad olla väljakul vastaste poolt tunnustatud.”

Armastab Saaremaad

Saaremaad nimetab Sitsiilias sündinud Angelo Palmeri Eestis üheks oma lemmikpaigaks, lisaks on tal saarega ka eriline side, kuna abikaasa on siit võetud. Palmeride abieluregistreerimise ametlik tseremoonia toimus Kuressaare raekojas, laulatus Muhu kirikus.

Tal on plaanis tulla kindlasti ka Saaremaale Kuressaaret toetama. “Selleks ajaks on mul loodetavasti ka meeskonna särk selga panna. Loomulikult vahendan oma muljeid ka blogis,” märgib itaallane.

Itaalias Milano Interit toetav Palmeri möönab, et loomulikult ei saa Premium-liigat võrrelda mõne teise Euroopa suurliigaga, kuid väikeses Eestis tehakse jalgpallis suuri edusamme.

“Mina isiklikult panustan Eesti jalgpallist lugude kirjutamisega “Tere Italia” blogis. Me oleme esimesed, kes seda teevad, ja ma olen selle üle väga õnnelik. Ma kinnitan, et Eesti jalgpallist loetakse paljudes kohtades ja mitte ainult Itaalias,” ütleb Angelo Palmeri.

Blogi aadress: http://tereitalia.altervista.org/

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 902 korda, sh täna 1)