Orissaare Viirelind tantsib Hongkongi Tähtede avenüül

Homme sõidavad Orissaare rahvatantsurühma Viirelind noorem ja vanem rühm Hiinasse, Hongkongi ja Macausse. Pikale reisile läheb 22 tantsijat. Projektijuhtidena reisivad kaasa Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste ja rühma juhendaja Anne Keerd ning giidina Hannes Hanso.

“Lastele tegi pakkumise Europead’i komitee, aga kuna eelmisel suvel jäi sõit Hiina poolt korralduslikult pooleli ja lükati edasi märtsi, siis nüüd oleme lõpuks nii kaugel, et teele asuda,” rääkis Anu Viljaste.

Ta lisas, et reisi planeerimisel ja korraldamisel on talle suureks abiks olnud n-ö idamaade spetsialist, kõige targem mees Hannes Hanso.

“Suur tänu ka Eesti Kultuurkapitalile, Saare koostöökogule, PRIA-le ning Orissaare vallavalitsusele ja lapsevanematele, sest tänu nende toetusele me üldse sõita saamegi,” märkis Viljaste.

Tema sõnul on tantsijad väga tublid, kuna nad pääsevad kahel päeval tunniajase kavaga esinema Hongkongi Tähtede avenüüle, kus on esinejaid koos kogu maailmast.

“Me valisime särtsakaid ja lõbusaid tantse. Saatsime neile vaatamiseks videoklippe ja pilte, mis korraldajatele väga meeldisid, ilmselt sellepärast me pääsemegi esinema sellisesse väga tuntud paika,” arvas Viljaste.

Viirelind sõidab Hiinasse Eestist ainsana. Kellega koos esinetakse, selgub kohapeal. Lisaks esinemistele korraldatakse noortele ekskursioone ja väljasõite. Näiteks on planeeritud Macausse minek, samuti kohtumine diplomaatilise esindusega. Reisi ettevalmistus algas juba möödunud aasta jaanuaris.

“See oli meeletu töö, aga kui sa neid noorte säravaid silmi näed, seda, kuidas nad sinult positiivset infot ootavad, siis on vaev tasutud,” rääkis Anu Viljaste. Tema sõnul on sellised reisid vajalikud just selleks, et tutvustada maailmas meie kultuuri ja avardada noorte silmaringi.

Viirelind on oma tantsudega palju reisinud Euroopas. Viimati käisid nad poolteist aastat tagasi Kreekas, kuid Aasiasse sõidavad nad esimest korda. Koju jõuab Viirelind 28. märtsil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 463 korda, sh täna 1)