Koolirõivas – poolt või vastu? (5)

Kuressaare gümnaasiumis kerkis tänavu päevakorda koolirõivaste teema. Käisime KG-s uurimas, kas sealsed õpilased-õpetajad on ühtse koolirõiva poolt või vastu ja miks.

Janno Õunpuu, 12.a klass:
Ma arvan, et KG-s ei peaks ühtset koolirõivast olema. Mina näiteks ülikonnaga heameelega ei käiks. Mulle ei meeldi triiksärke kanda. Riietus võiks olla ikka vaba. Kui üldse midagi ühtset kanda, siis ehk võiks olla mingi ühine detail. Näiteks vesti kannaksin küll.

Ain-Joonas Toose, 12.c klass:
Olen koolivormile täiesti vastu. Ühtse identiteedi hoidmiseks tundub koolirõivas kuidagi vale. See ühtne identiteet peaks lähtuma ikka inimestest endist. Ma ei tahaks kanda midagi, mis ütleks: see on KG õpilane. Miks ma pean reklaamima, et olen mingisuguse kooli õpilane? Käin siin koolis õppimas, mitte selleks, et teistele näidata, et käin just siin.
Olen siin koolis käinud kaksteist aastat ja ma ei ole veel näinud, et kedagi tehtaks maha tema riietuse pärast, et tema ei ole nii jõukast perest pärit kui teised.

Gedli Lest, 9.b klass:
Mulle koolivorm ei meeldiks. Kuna SÜG-il juba on, siis KG võiks selle poolest erineda. Nii tüütu on kanda iga päev ühte ja sama. Pidulikel hetkedel võiks ehk olla midagi ühtset, mingit teatud värvi detail, näiteks sinine, must ja kuldne riietuses. Aga muidu võiks riietus ikka vaba olla. Tekkel meil küll on, aga seda ei kanta.

Marie Erlenbach, 9.b klass:
Mina ei oleks koolivormiga nõus. Vaheldust tahaks, muidu käid ju iga päev ühes ja samas riietuses.

Paula Nõmme, 3.a klass:
Mulle meeldiks küll koolivorm – siis ei peaks igal hommikul midagi uut selga panema. Võib-olla natuke igav oleks vaadata, kui kõik oleksid ühtemoodi riides, aga ikkagi oleks parem, kui et kõik käivad erinevalt riides. Tüdrukutel võiks olla valge pluus, must kleit ja sukkpüksid. Jakk võiks ka olla ja tekkel. Mida poisid võiksid kanda, ei ole mõelnud.

Martin Mahl, 12.c klass:
Koolivorm oleks suhteliselt mõttetu asi. Igav on ju, kui kõigil on sama riietus. Inimesed peaksid ikka saama niimoodi riietuda, nagu neile meeldib ja mugav on.
SÜG-i õpilased võivad ju ülikondades käia, aga see siin on KG, mitte SÜG.

Elise Tennmann, 12.c klass:
Koolivorm võiks olla ehk mingitel kindlatel puhkudel, näiteks riigi tähtsate sündmuste puhul ühtne pidulik koolivorm. Aga mitte kogu aeg, muidu läheks igavaks. Selle traditsiooniga olen küll rahul, et kõigil lõpetajail on ühesugused talaarid ja teklid. See on lõpetamise puhuks sobilik riietus.

Riin Suuster, 3.a klass:
Mina tahaksin küll, et koolivorm oleks. Mulle ei meeldi iga päev erinevates riietes käia, sest ma ei tea kunagi, mida selga panna. Tüdrukutel võiks koolivorm olla lillat värvi – seelik ja mingi tuunika.

Sten Salumägi, 3.a klass:
Ma arvan, et ühtne koolirõivas oleks normaalne. Minu meelest oleks lahe, kui kõik õpilased oleksid ühesuguses vormis, aga see peaks olema mugav.

Maidu Varik, õppealajuhataja:
Meie koolis on põhiväärtused vabadus, ilu, tõde. Õpilased peavad saama asjades ise kaasa rääkida – siis on see nende otsus ka. Kooli lõpetamisel on meil õpilased ühtses riides.
Mina arvan, et eelkõige peab õpilaste rõivastus olema mugav, et nad saaksid õppimisele keskenduda. Muidugi peaks riietus olema korrektne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 551 korda, sh täna 1)