“Põllult patta” väisas taas Saaremaad

Põllult patta väisas taas Saaremaad

Foto: Sander Ilvest

Telekanali TV3 uue humoorika toidusaatesarja “Põllult patta” võttegrupp viibis eile Saare maakonnas, et salvestada järjekordne lustakas saade. Varavalges alanud võttepäeva jooksul külastati Allika Villat, Karja Pagarit, Ösel Fishi ja Koplimäe mahetalu.

Saarte Hääl tabas saate võttegrupi eile pärastlõunal Nasval Ösel Fishis värsket kala rookimas. Esimese hooga üritas saadet juhtiv Saaremaalt pärit kokk Ants Uustalu kalu küll omamoodi puhastada, ent lasi siis kohalikul töötajal ikkagi ette näidata, missugune see kõige õigem ja kiirem variant kalade rookimiseks on. Irja Lepa ja Ants Uustalu usina kalarookimise ning sinna kõrvale vestetud mõnusa jutu jäädvustasid operaator Kaido Tiits ja helimees Antti Mäss.

Saatesari väärtustab kohalikku toidukultuuri, mis on väga oluline osa Eesti rahvuskultuurist. Eilne võttepäev oli alles märtsi algusest eetrisse jõudnud “Põllult patta” jaoks lühikese aja jooksul juba teine, mis Saaremaal möödunud. Esimese saate jaoks käidi külas näiteks Saaremaa lihatööstusel, Grand Rose’i spaahotelli restoranis ja uuriti lähemalt ka Saaremaa lihaveiste hingeelu.

Ants Uustalu juhitud saatesari aitab vaatajal kaardistada Eesti piirkondade eripärasid ja traditsioone ning toob huvilisteni Eesti toidutooted ja road – kõik kohalikust toorainest ja tänapäevases võtmes. “Põllult patta” on eetris laupäeviti kell 10.30. Seekordne Saaremaa saade jõuab ekraanile 30. märtsil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 623 korda, sh täna 1)