SOL tähistas Meres juubelit (5)

SOL tähistas Meres juubelit

DIREKTORID TORTI LÕIKAMAS: Sünnipäevatordi lõikasid lahti praegune SOL-i nõunik direktori ülesannetes Eerika Thalheim ja varsti ametisse asuv Veiko Viil. Foto: Sander Ilvest

Eile tähistas Saaremaa omavalitsuste liit oma 20. sünnipäeva. SOL-i juht Raimu Aardam tunnistas Kadi raadio “Keskpäevatunnis”, et 15. tegevusaastat tähistati toona tõepoolest tunduvalt suurejoonelisemalt. Õigustuseks lisas ta, et siis oli ka olukord hoopis teine.

Majandusel läks hästi ja SOL-i liikmeskond oli viis aastat tagasi arvukam kui täna, tõdes Aardam. Samas kinnitas ta, et SOL kui organisatsioon ei kao kusagile.

“Esimesed positiivsed muudatused tulevad juba pärast sügisesi valimisi, kui valdade etteotsa valitakse uued inimesed,” oli Aardam optimistlik.

Ka ei usu ta oma kinnitusel seda, et SOL-i 25. juubeliaastaks on Saaremaal vaid üks omavalitsus. Muret teeb talle aga omavalitsuste juhtimise politiseerumine. “Kakskümmend aastat tagasi aeti SOL-is ühtset Saaremaa asja,” märkis ta.

Siis oli nagu praegugi vaja jagada stipendiume, parandada transpordiühendusi, korraldada kultuuriüritusi ja maakonna spordielu. Aardam tõi näite, et parvlaevadotatsioon maksti pileti esitanud saarlasele siis välja vallamajas.
Nüüd ollakse aga äraootaval seisukohal, on vaidlused ja parteilisest kuuluvusest tingitud erimeelsused.

Nagu ikka tähtpäevadel, jagati eile ka Meres tublimatele tegijatele aukirju ja lilleõisi. Puidust tänukirja sai seekord vaid Eerika Thalheim. Seda kaheksa aasta töö eest liidu tegevjuhina. Tema esimene töö oli projekti kirjutamine rannamaantee viimiseks mustkatte alla. Toona jäi tal PHARE-st raha saamata, sest saarlased nõutasid raha ka Kuivastu sadama lainemurdja ehitamiseks. Tänaseks on rannamaantee siiski katte peale saanud. Eerika Thalheim ise ütles, et kahjutundega küll, kuid paraku tuleb tal tervislikel põhjustel selle kuu lõpus amet maha panna.

Igale omavalitsusele jäi sündmusest mälestuseks seinataldrik. Maavanem Kaido Kaasik, kes omakorda kinkis seinataldriku SOL-ile, vastas küsimusele, kas SOL saab tähistada ka oma 25. juubeliaastat, et viie aasta pärast on Saaremaal vaid üks ühine omavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 862 korda, sh täna 1)